×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Žaņa Lipkes memoriāla ēka ieguvusi godalgu starptautiskā arhitektūras darbu skatē (2)

Foto - LetaFoto - Leta

Žaņa Lipkes memoriāls Balasta dambī.

Arhitektes Zaigas Gailes projektētā Žaņa Lipkes memoriāla ēka ieguvusi godalgu starptautiskā arhitektūras darbu skatē Austrumeiropas un Centrāleiropas arhitektūras triennāles ietvaros Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Zaigas Gailes biroja” pārstāve Liene Zemīte.

Oktobrī Bukarestē norisinājās Austrumeiropas un Centrāleiropas arhitektūras triennāle – pirmā triennāle, kas veltīta šī reģiona arhitektūras aktualitātēm.

Triennāles programmas ietvaros viena no aktīvākajām un progresīvākajām Rumānijas kultūras institūcijām – dizaina fonds “Arhitext” – organizēja Austrumeiropas un Centrāleiropas arhitektūras darbu skati “East Centric Arhitext Awards”.

Starptautiskās skates mērķis – demonstrēt, vērtēt un apbalvot izcilākos Centrāleiropā un Austrumeiropā pēdējo piecu gadu laikā realizētos arhitektūras un pilsētbūvniecības projektus. Arhitektūras darbu skati papildināja plaši apmeklēta speciālistu diskusiju, lekciju un izstāžu programma, kuras uzdevums – veidot platformu kopējai sadarbībai un apzināt reģiona kultūras identitāti un attīstības iespējas.

Skates pirmajā kārtā šī gada pavasarī starptautiska žūrija holandiešu arhitekta Vilema Jana Noitelinga vadībā neklātienē vērtēja 87 projektus no 24 valstīm, kas pēdējā gada laikā izpelnījušies arhitektūras un dizaina žurnāla “Arhitext” veidotāju uzmanību un publicēti minētajā izdevumā. Šo projektu vidū bija arī Gailes veidotais Žaņa Lipkes memoriāls Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 8, kas kategorijā “Sabiedriskās ēkas” 24 projektu konkurencē kopā ar septiņiem citiem projektiem no Vācijas, Austrijas, Krievijas un Horvātijas iekļuva skates finālā.

Arhitektūras triennāles laikā skates finālisti, viņu vidū arī Gaile, klātienē prezentēja projektus starptautiskai žūrijai. Žaņa Lipkes memoriāla ēka savā kategorijā tika atzīta par labāko, un skates noslēguma ceremonijā arhitekte saņēma žūrijas apbalvojumu un galveno godalgu – rasēšanas programmatūras licenci 5000 eiro (3500 latu) vērtībā.

Gailes dalība Arhitektūras triennālē Bukarestē tika īstenota sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, finansiālo atbalstu nodrošināja Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Beidzot, apsveicu

  2. Apsveicams panākums. Priecājos.

Draugiem Facebook Twitter Google+