×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Zatlers: pirmoreiz ir jāpierāda, ka koalīcija spēj strādāt no – līdz vēlēšanām

zrp1_ts_4

Kaut sestdienas zatleriešu kongress nedeva sulīgus augļus un nenesa bagātu ražu, kāda dāma garderobē atvadīdamās izdvesa – es jūtos tik piepildīta! Pirms deviņiem mēnešiem dibinātās reformu partijas biedri varbūt vairs nav tik iejūsmīgi un tādā skaitā kā pumpurošanās stadijā, tomēr atlikušie Zatlera kareivji par spīti oponentu ložu krusai uzsvilpo dziesmiņu un pozitīvu pārmaiņu dēļ gatavi mirt, bet nepadoties.


Diemžēl pilnsapulce nebija tiesīga nolemt svarīgos lēmumus, kamdēļ to sasauca. Nebija kvoruma, tāpēc nemainīja partijas nosaukumu un nenodibināja jauno domes institūciju. Nolēma izslēgt tādus zatleriešus, kuri neatsaucas kontaktiem, nemaksā biedru naudu, nodaļās ir bezdarbīgi un pasīvi, pēc tam – pēc trim nedēļām pilnsapulci atkārtot. Saskaņā ar partijas ētiķu ziņojumu ZRP daudzmaz tikusi galā ar šūpulī dusošā organizācijā dīvainā kārtā iznirušiem citām partijām piederīgiem biedriem, izfiltrējusi spiegus – partizānus, attīrījusies no tiem, kas radīja šķeltniecisku spriedzi, noniecināja kolēģus, nodarbojās ar neatļautu aģitāciju un citādi dragāja partijas reputāciju. Tagad aizvāks snaudošos un inertos, partija pēc destilēšanas procesa iznāks norūdījusies grūtībās un cietāka par Kļičko dūri.

Kulakā sakļautajiem uzrunā situāciju raksturoja partijas galva Valdis Zatlers. Viņš objektīvi atzīmēja, cik daudz politiskās rūmes aizņem nesen dibinātais spēks – uzvara 11. Saeimas vēlēšanās, 22 deputātu un piecu ministru vietas. “Vecās” partijas būtu gavilējušas un lēkušas polku stāvus gaisā no tādiem sasniegumiem! Tikām cilvēki ātri apraduši, ka pēc “Rīkojuma nr. 2” un ārkārtas vēlēšanām oligarhi, pērkamās politikas entuziasti izvadīti no Saeimas un vairs nedrīkst ar kāju atvērt katru valdības durvju kliņķi. Kā priekšsēdētājs uzsvēra – “ja varā nebūtu mūsu partijas, daudz no tā, kas paveikts 11. Saeimas laikā, netiktu izdarīts”.

 

Bez vilcināšanās tika pieņemti sākumdeklarēšanās un atklātu balsojumu likumi. ZRP turpināšot cīņu ar tiem spēkiem, kam labpatīk netīra tirgošanās par amatiem un politiska ņemšanās materiālās ieinteresētības dēļ. Zatlers žmiegs tos, kuri potenciāli netīro iedabu gribētu arī turpmāk sargāt ar deputātu imunitātes vairogu un kuri katrreiz gatavi celt andeli, kad jāvēlē Valsts prezidents.

 

Dr. Zatlers zināja stāstīt, kādai būs būt reformistu domei. Tā būs debašu vieta plašam partijnieku lokam – “domē domās”. Tur kaldināšot arī nākamo pārstāvību un ZRP gvardes pulku pašvaldību vēlēšanām.ZRP2_TS_4

Izrietošie secinājumi par pagaidām vēl ZRP, nevis RP status quo ir šādi: kas dikten tiecās apbērt reformistus – lai vēl gaida un negriež kallas. Jā, protams, iepriekšējās vēlēšanās zatlerieši izmantoja iespēju saraust klejojošo un neizlēmušo vēlētāju balsis. Nākamreiz viņi nedabūs to cilvēku balsis, kuriem gribēsies tās nodot ar garantiju, ka vairs nekad neatkārtosies fokusi ar “Saskaņas centra” ņemšanu valdībā. Tomēr aktīvie Zatlera partijas ministri palīdz pamazītēm pacelt zemu kritušo reitingu un atgūt daļas publikas simpātijas. Tad, kad šie kā ūdenszāles kustīgie ministri no desmit izsauktiem saukļiem kaut vienu izdarīs, kad vairāk rīkosies praktiski un pārtrauks iemīļoto “tautas forumu” nebeidzamas apspriešanās stilu, – atbalsts reformistiem var pieaugt un partija 12. Saeimas vēlēšanu finišā lentīti pārraut ar puslīdz pieklājīgu rezultātu.

Otrkārt, papildu procentu dotu ZRP panākumi pašvaldību vēlēšanās, taču līdz ar citām partijām arī šī gribētu atklāt vairāk iekšējo talantu, taču viņi diez kā nerodas. Ričards III kaujas laukā vēlējās tikai zirgu, un arī Valdis Zatlers izmisīgi sauc: dodiet man Rīgas domes priekšsēdētāja kandidātu! Pagaidām nav.

Treškārt, ZRP vadonis nez kuro reizi strikti atgādināja tiem, kas berzē rociņas un kūda par Dombrovska komandas drīzu krišanu – šīs beigas nepienāks! Kā teica Zatlers – pirmoreiz Latvijas vēsturē ir jāpierāda, ka koalīcija spēj strādāt no – līdz vēlēšanām, un tad lai pilsoņi 2014. gadā izliek atzīmi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+