×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Zemessardzē tikai pieci deputāti (18)

12.Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis nodod svinīgo zvērestu jeb solījumu no Saeimas tribīnes. Foto - Evija Trifanova/LETA12.Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis nodod svinīgo zvērestu jeb solījumu no Saeimas tribīnes. Foto - Evija Trifanova/LETA

Mani iepriecina ziņa, ka zemessardzē stājas arī meitenes. Jautājums – vai mūsu tautas kalpi ir zemessardzē? Viņiem pēc tās ilgās sēdēšanas būtu derīgi brīvdienās fiziski izkustēties. Anna Riekstiņa Brocēnos

Saeimas deputātu rindās ir gan aktīvi zemessargi, gan tādi, kas aktīvo dienestu zemessardzē pabeiguši, bet jo­projām uztur ar to ciešas saites. Visvairāk aktīvo zemessargu (veseli trīs) ir Zaļo un zemnieku savienības deputātu rindās – Valters Dambe, Armands Krauze un Jānis Trupovnieks. Savukārt “Vienotībai” ir divi aktīvi zemessargi – Veiko Spolītis, kurš dien 19. nodrošinājuma bataljonā, un Vilnis Ķirsis (Studentu bataljonā). Nacionālajai apvienībai (NA), kuras biedri mīl demonstrēt savu sportiskumu un militārās iemaņas, gan ar aktīviem zemessargiem ir pašvaki. Pašlaik dokumentus uzņemšanai zemessardzē gatavo nacionāļu deputāts Rihards Kols. Citās Saeimas frakcijās vai valdības ministru vidū aktīvus zemessargus atrast neizdevās.

Saeimā ir arī vairāki deputāti, kas savos spēka gados bijuši saistīti ar zemessardzi vai bruņotajiem spēkiem, bet tagad cienījamā vecuma dēļ ir atvaļināti. Tā zemessarga apliecību joprojām saglabājis rezerves spēku ģenerālis Kārlis Krēsliņš (NA), kurš aktīvās mācībās vairs nepiedalās, bet iespēju robežās kā bijušais gaisa spēku radioinženieris palīdzot zemessardzei ar savām zināšanām, lasa lekcijas. Saites ar zemessardzi saglabājis arī deputāts un rezerves ģenerālis Juris Vectirāns (ZZS). Līdz 55 gadu vecumam zemessardzē esot darbojies arī “Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Bet kāpēc zemessargos nav Raivis Dzintars, Imants Parāžnieks, Jānītis Dombrava?

 2. PIESIST PĒDU UZ SAVIEM ĪPAŠUMIEM ĀRZEMĒS DIEZ VAI IZDOSIES, JO PIRMO KO IZDARĪS, BŪS NOGRIEZT CEĻU…
  TĀ KĀ CENŠANĀS BŪS VĒJĀ! LATVIJA IR PĀRĀK MAZA, LAI KAUT KUR VARĒTU AIZBĒGT….GAISĀ PACELTIES ARĪ RISKANTI, JO VAR PĀRTVERT… TĀ KĀ ILŪZIJAS GANDRĪZ NEREALIZĒJAMAS!?

 3. Es Jums žurnālistiem ieteiktu arī papētīt cik maksā jaunajiem Zemessargiem. MK noteikumos ir rakstīts dienas nauda 23eur. Mans dēls vēl nevienu mēnesi nav saņēmis vairāk par -90 līdz 96eur (lai gan katru mēnesī mācībās ir vismaz 8 līdz 10 dienas). Tāpēc nav saprotams, ar kādu patriotismu Jūs gribat piesaistīt, lai ietu īpaši jaunatne zemessardzē. JO pēdējā laikā ļoti daudz lasu, ka vajag iesaistīt jauniešus utt, visur tik sludina un aicina, bet kāpēc nevienā rakstiņā nav minēts cik tad tas jaunietis galu galā saņems utt. To, ka nesamaksā visu (nav gan saprotams, kur paliek pārējā nauda), to jau arī uzzina, tikai stipri vēlāk. Nu žurnālisti Jums jauna tēma, ievāciet info, kas un kā, un kā realitātē notiek.

  • Protams, gribu piebilst, ka nu man teiks, ka tas taču patriotisms, dzimtene jāaizstāv utt, labi, ka vispār kaut ko maksā. labi piekrītu, bet ar 90eur , ne pats paēdisi, ne ģimeni pabarosi, un diemžēl, lai pieskaņotos zemessardzes režīmam, kautkādu blakus darbu ir gandrīz neiespējami, tad ja nu vienīgi savu biznesu utt

   • Es kad biju Zemessardze no 2009 lidz 2012 gadam un tur viens gads bijs kad vispar neko nemaksaja ! Bet es tapat braukaju uz macibam jo man tas viss bija interesanti, Es ari neesmu latvijas patriots bet man patik militarais dienests Tagad kopsh 2012 gada esmu Profesionala Dienesta un Zemessardze es daudz ko jaunu uzzinaju par dienestu NBS , man tas ljoti noderaja Armija

    • Es gribeju pateikt to ka vinsh tur daudz ko jaunu uzzinas ! Vares iepazistinaties ar dazhadiem cilvekiem , Piemeram es iepazinos ar savu draudzene kad biju Zemessardze , Un lai dels iet Profesionala dienesta ja grib pelnit naudu ! Protams ka zemessargiem neko jau nenaksa ! Tapec ari jaiet uz Profesionalu Dienestu ! Un es pateicos savam komandieriem no 54ITBN A.Cvigunam un I.Varslavam vini ir vislabakie komandieri kuri man vispar kadreiz bija ! Pateicoties viniem es ari aizgaju uz Profesionalu dienestu !

  • aleksa,ja tavs dēls zemessargos iet tikai naudas dēļ,tad liec viņam to zemes sargāšanu pamest. No tādiem nebūs nekādas jēgas! Vai esi dzirdējusi kaut ko par tādu kutelīgu lietu kā patriotisms? Laikam jau nē,citādi nemeklētu kaut kādas citas motivācijas jaunatnes iešanai zemessargos.

  • Nu gan varens zemessargs, kurš pats nevar pie saviem komandieriem par savu algu noskaidrot. Sūdzās memmītei, kura tālāk sūdzās komentāros presei. Un tāds sargās valsti no ienaidnieka??? Drīzāk memmītei zem brunčiem tupēs! 😀
   Varbūt dēliņš patiesībā sēž krogā un plītē? Jo 8-10 mācības nedēļā izklausās kaut kā pārspīlēti!

 4. Liela daļa deputātu taču nezina kā šauteni turēt, kur nu vēl šaut! Atceros, kā kādreiz mūsu dižais patriots Raivis Dzintars Latvijas Radio intervijā Kārlim Streipam klāstija, ka viņa sūtība esot jaunatnes patriotiskā audzināšana. Toreiz R. Dzintars bija iesaukuma vecumā. Purkšķētāji, ne patrioti!

 5. Man palika kauns,lasot šo ziņu.Iznāk,ka tikai 3 % no visa simta deputātu ir spējīgi aizstāvēt Latviju. Vai tad visi no atlikušajiem 97% ir pārsnieguši noteikto vecumu? Vai arī resnie vaigi un punči traucē?

 6. Vārdi, vārdi, bet kad jādara ... pļukt Atbildēt

  Vajadzēja “iesaukt” uz pāris nedēļu apmācību visus Saeimas deputātus, kuriem veselība un lojalitāte LR to atļauj. Lai no “pirmām rokām” var pamēģināt ierakumus izrakt ar salauztām lāpstām utt. Redzētu cik % būtu SAUSAIS ATLIKUMS.

 7. pārējiem ir īpašumi kanārijās un kalifornijās – vajadzības gadījumā piesitīs pēdu uz turieni… 🙂

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+