Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
22. augusts, 2015
Drukāt

Zemniekiem par apdrošinātiem sējumiem valsts varētu segt 65% polises vērtības

Foto: LETAFoto: LETA

Lauksaimniekiem, kuri vēlēsies apdrošināt sējumus, stādījumus, kā arī mājlopus, turpmāk valsts segs 65% polises vērtības līdzšinējo 50% vietā, paredz noteikumu projekts “Par valsts un ES atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai 2014.-2020.gada plānošanas periodā”, kuru plānots skatīt valdības sēdē 25. augustā.

Vienlaikus zemniekiem jārēķinās, ka atbalsts tiks izmaksāts tikai tad, ja polisē būs paredzēts ražas zudums virs 30%.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, noteikumu projektam būs pozitīva ietekme, jo apdrošināšanas prēmiju izdevumu segšanai tiks sniegts lielāks finansiālais atbalsts ar lielāku intensitāti, radot papildu finansiālu drošību lauksaimniekiem

Atbalsts būs kompensācijas maksājums, pamatojoties uz lauksaimnieka iesniegto apdrošināšanas polises kopiju par ražas platību, augu un dzīvnieku apdrošināšanu un tās samaksu apliecinošajiem dokumentiem. Attiecināmās izmaksas ietvers tiešos izdevumus par apdrošināšanas prēmiju, un atbalsta intensitāte būs 65%.

Kopējais finansējums Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākumā “Ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanas prēmija” ir 10 000 000 eiro, no kuriem Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansējums plānots 68% jeb 6 800 000 eiro, bet Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums – 32% jeb 3 200 000 eiro.

Tā kā atbalsta pasākumu plānots sākt 2015.gada septembrī, provizoriski 2015.gadā varētu tikt izmantots kopējais atbalsta finansējums 700 000 eiro apmērā. Plānots, ka atbalstam pieteiksies aptuveni 2000 lauksaimnieku.

Šogad līdz 1. jūlijam Lauku atbalsta dienestā iesniegti jau 585 apdrošināšanas iesniegumi, savukārt 2014. gadā kopā bijuši 2082 pieteikumi, par kuriem izmaksāta kopējā atbalsta summa 1 368 161,89 eiro.

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+