Mobilā versija
+19.4°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
27. janvāris, 2014
Drukāt

Zīmēšanas un ritma darbnīca ar mākslinieci Aiju Zariņu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 1. februārī ar pasākumu “Varde! Varde!” turpināsies ģimenes pasākumu programma Aijas Zariņas jubilejas izstādē “Sprīdītis”, portālu LA.lv informēja izstādes rīkotāji.

Pasakā stāstīts, ka Sprīdītis padzinis ienaidniekus, vicinot zobenu un kliedzot: “Varde! Varde!” Kāpēc iebrucējus izbiedēja mazais, baltās drānās tērptais, vientuļais karotājs ar savādo saucienu? Šodienas cilvēkam to grūti izprast, taču katrs savu reizi esam jutušies mazi un vāji salīdzinājumā ar grūtībām, kas jāpārvar, un tai brīdī sapņojuši par kādu maģisku ieroci savās rokās.

Pasākumā “Varde! Varde!” māksliniece Aija Zariņa vadīs zīmēšanas nodarbību, kurā šoreiz uzmanība tiks pievērsta ritmam. Līdzīgi kā tautasdziesmās un pasakās vārdu atkārtojumi pilda rituālu pastiprinājuma funkciju, arī vizuālajā mākslā sava veida maģija piemīt, piemēram, viļņu atveidojumam. Zīmēšanas nodarbībai sekos ritmiskas rotaļas ar bērnu folkloras kluba “Kukuragā” dalībniecēm. Darbnīca notiek Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkā, Rīgā, Pils laukumā 2, nepieciešamos materiālus nodrošinās organizētāji.

Pievienot komentāru

Par gada operas mākslinieku atzīts Mihails Čulpajevs, par gada baleta solistu - Antons FreimansŠodien Latvijas Nacionālās operas fonda "Gada balvas operai 2017" kā labākais operas solists saņēma Mihails Čuļpajevs, bet par labāko baleta solistu tika atzīts Antons Freimans.
Draugiem Facebook Twitter Google+