×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Zināma visa “Palladium” skatuves programma “Positivus” festivālā

Publicitātes foto

Jau iepriekš izsludinātajiem “Palladium” skatuves māksliniekiem – “Satellites LV”, “Skyforger”, “Liima”, “Cigarettes After Sex”, “Postaal”, “Mielavs un pārcēlāji”, Ozols, “DaGamba” un “20syl & Mr. J. Medeiros present AllttA” – šodien pievienojas septiņi spoži igauņu mākslinieki no “Tallinn Music Week” programmas, kā arī vairāki ievērību izpelnījušies vārdi no Latvijas un pasaules.
“Tallinn Music Week” uz Palladium”” skatuves šogad pārstāvēs avangardisti “Estrada Orchestra”, dzirkstošie “Frankie Animal”, ironiskie hiphoperi “Grässhopas”, elektropopa trio “I Wear* Experiment”, fanka un soula deju mūzikas izcilnieki “Lexsoul Dancemachine”, funky indie pop projekts “Kali Briis Band” un psihedēliskie eksperimentētāji “Ouu”.
Uz “Palladium” skatuves kāps arī provokatīvais Latvijas hiphopa grupējums “Singapūras Satīns” un humorists, projektu “Kreisais krasts” un “Olas” dalībnieks Reiks. Elektroniskās mūzikas skatuvi pārstāvēs producentu DJ Rudd un Anda Ansona veidotais projekts “Bandmaster”. Savukārt svaigāko no Krievijas indie žanra ar britpopa pieskārienu piedāvās maskaviešu grupa “Milk”. “Positivus” programmu papildina arī rokenrola apoloģēti, grupa “Laika Suns”, kas pērn tieši “Positivus” festivālā prezentēja savu jaunāko albumu.

“Positivus” – labākais no “Tallinn Music Week”
“Estrada Orchestra” apvieno džeza, fanka, psihedēliskā disko un afrobeat elementus, un viskrāšņāk izpaužas koncertos, ar pamatīgu iedvesmas spēku radot unikālu pieredzi katrā uzstāšanās reizē.
Popmūzikas kvartets “Frankie Animal” ir pārpildīts ar enerģiju, muzikāli novatoriskām izpausmēm un dziļu izpratni par to, kā panākt dinamisku noskaņojumu katrā koncertā, viņu mūzikā saklausāmas ietekmes no “The Strokes”, “Feist” un Džefa Baklija.
Igauņu hiphopa projekts “Grässhopas” ir mūzika, kas radusies Rakveres pagalmos, skaņas, kas atspoguļo ikdienu igauņu jauniešu dzīvē un pārliecība radīt dziesmas, jo tu tās vienkārši mīli. “Grässhopas” savu mūziku raksturo kā mačo/hetero hiphopu, bez muļķībām, toties ar pamatīgu devu humora.
Igauņu elektropopa trio “I Wear* Experiment” šogad ne vien izdeva debijas albumu “Patience”, bet arī saņēma “Tallinn Music Week” balvu kā daudzsološākie jaunie mākslinieki. “I Wear* Experiment” novērtē arī mūzikas industrija – no gandrīz piecdesmit gribētājiem, tieši viņi tika izvēlēti kā britu popmūzikas zvaigžņu “Hurts” iesildītāji koncertos visā Baltijā.
“Lexsoul Dancemachine” ir igauņu projekts, kas pazīstams ar spēju pārpildīt koncertzāles, ar fundamentālām basa līnijām, sinkopētiem ritmiem un atkārtotiem grūviem hipnotizējot mūzikas mīļotājus. Šī ir mūzika, pie kuras var dejot un izpausties pilnībā.
Pāri malām plūstoša enerģija, elektriski bīti, melodiski un jutekliski vokāli – “Kali Briis Band” mūzika ir piedzīvojums, pilns ar soulmūziku, trakumu un smiekliem. Viens no spožākajiem dārgakmeņiem Igaunijas funky indie pop plejādē šogad arī izdeva albumu “Let’s Play Love”.
Psihedēliskā apvienība “Ouu p”ar savu galveno uzdevumu ir izvirzījusi skaņu, kas maina izpratni par mūziku, atrašanu, līdz ar to katra viņu uzstāšanās ir pārsteigums gan pašiem, gan klausītājiem. Lipīgi disko un skarbi rokmūzikas ritmi tā vien liek dejot visiem sanākušajiem.

Uz “Palladium” skatuves arī Latvijas un pasaules elpa
Grupējums “Singapūras Satīns”, iedvesmojoties no jaunākajām repa tendencēm ASV un Krievijā, ir radījis unikālu un jaunu skanējumu Latvijas muzikālajā pasaulē, nebaidoties savās dziesmās atspoguļot trako uzdzīvi, vieglprātīgo dzīves uztveri un sabiedrības tabu tēmas.
Reiks, īstajā vārdā Arvis Reiks, ir Latvijas hiphopa aprindās labi zināms izpildītājs un apvienības “Kreisais Krasts” dalībnieks. Plašāka publika Reiku iepazina humora projektā “Olas”, kas aizvadīto divu gadu laikā ar joni iekarojis internetu.
“Bandmaster” ir elektroniskās mūzikas projekts, ko veido viens no pieprasītākajiem Latvijas dīdžejiem un producentiem DJ Rudd, jaunā hiphopa māksliniece VIŅA un Andis Ansons.
“Milk” ir pavisam svaigs pienesums uz Krievijas indie mūzikas skatuves, kas jau ir satricinājis Maskavas klubus. Tīrs, dinamisks skanējums, patiess dzīvesprieks un iedzimta stila izjūta ir ļāvusi piedzimt daudzsološam un ambiciozam sekstetam, kas spēlē britu klasiskā roka labākajās tradīcijās, vienlaikus skanējumā iekļaujot arī plašo krievu dvēseli.
Intensīvs rokenrols, kas rakstīts ar atvērtu sirdi – tāda dažos vārdos ir latviešu grupas “Laika Suns” muzikālā vizītkarte. “Laika Suns” apvieno profesionālus mūziķus ar pamatīgu pieredzi dažādos muzikālos projektos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+