×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas upuru tuviniekiem sāk izmaksāt pabalstus

maxima2511201347

Rīgas domes (RD) atbildīgā komisija otrdien vienojās piešķirt pašvaldības pabalstu 12 Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo piederīgajiem, portālu “LA.lv” informēja (RD).

Pēc detalizētas juridiskās analīzes nolemts, ka pabalstus piešķirs civilprocesa kārtībā, par pamatu ņemot mantojuma tiesības. Tas nozīmē, ka priekšroka pabalsta saņemšanā būs laulātajam draugam, tad pārējiem radiniekiem – bērniem un vecākiem.

“Pagaidām īpaši problemātisku situāciju nav,” sacīja komisijas priekšsēdētāja, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa. “Izskatot iesniegumus, iepazīstoties ar datiem no Iedzīvotāju reģistra, genogrammām, notāru apliecinājumiem, maksājumu vai – nepilngadīgajiem – depozītu kontu esamību, komisija vienojās par pirmo 12 bojāgājušo piederīgajiem piešķiramo naudu.”

Tā kā no dažiem cilvēkiem, kuriem ir tiesības uz pabalstu, nav saņemti iesniegumi un pašlaik nav zināma šo cilvēku atrašanās vieta, viņiem pienākušās summas rezervēs.

Rīgas domē atzīmē: lai gan darbs pabalstu piešķiršanā rit raiti, nav izslēgtas arī iespējamās problēmsituācijas. Tāpēc atbildīgais domes departaments un Rīgas Sociālā dienesta darbinieki sadarbojas ar Labklājības ministrijas un veikalu tīkla “Maxima ” pārstāvjiem, kuri administrē valsts un komersanta piešķirtos pabalstu līdzekļus.

Atbildīgā komisija vienojās arī par ziedojumu izlietošanu, kas ieskaitīti pašvaldības kontā.

Mērķziedojumi tiks pārskaitīti norādītajām personām vai proporcionāli sadalīti starp mērķa grupu locekļiem. Lielākais ziedojums – 100 000 eiro – no Tallinas pašvaldības, kas adresēts cietušajiem, tiks novirzīts medicīniskās un psiholoģiskās palīdzības nodrošināšanai. Labklājības departaments arī sadarbojas ar vairākām privātajām kompānijām, tostarp komercbankām, kas izteikušas vēlmi atbalstīt cietušos un bojāgājušo tuviniekus.

Jau vēstīts, ka Rīgas domē iepriekš nolemts izmaksāt 10 000 latu pabalstu bojāgājušo radiniekiem, bet 5 000 latus piešķirs cietušajai personai, kurai traģēdijas rezultātā radušies smagi veselības traucējumi un kurai ir piešķirta I vai II invaliditātes grupa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+