×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2012
Drukāt

Zviedrijā pieaudzis atbalsts galēji labējiem

Foto - AFPFoto - AFP

Zviedrijas galēji labējā partija “Zviedru demokrāti” pēc popularitātes ierindojusies ceturtajā vietā, liecina izplatītās socioloģiskās aptaujas dati.

Salīdzinot ar pagājušā mēneša aptauju, “Zviedru demokrātu” popularitāte pieaugusi par 0,5 procentiem, sasniedzot 7,7 procentiem, kas ir partijas līdz šim augstākais rādītājs, liecina aptaujas rezultāti. Aptauju pēc laikraksta “Svenska Dagbladet” veica sabiedriskās domas pētniecības organizācija “Sifo”.

Tikmēr opozīcijā esošie sociāldemokrātu, Zaļo partija un Kreisās partija kopā bauda 48,6 procentu respondentu atbalstu, kamēr valdošās koalīcijas partijas atbalsta 42,2 procenti vēlētāju.

Atbalsts premjerministra Frēdrika Reinfelta Moderātu partijai sarucis par 0,1 procentu un tagad ir 28,8 procenti, bet atbalsts mēreno koalīcijas partneriem – Liberālajai un Centra partijai – sarucis par attiecīgi vienu un 0,4 procentiem.

Kopš 2012. gada parlamenta vēlēšanām “Zviedru demokrāti” ir saņēmuši stabilu vēlētāju atbalstu, un jaunākās sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka partija saglabās savu varas balansa statusu arī 2014. gadā gaidāmajās vēlēšanās. Piektdien “Zviedru demokrāti” paziņoja par savu rindu tīrīšanu, un partijas līderis apliecināja, ka vēlas izskaust rasistiskus un homofobiskus izteikumus no partijas biedru puses.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+