×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

ZZS jāatmaksā priekšvēlēšanu izdevumos pārtērētā nauda

Foto- LETAFoto- LETA

Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) tomēr būs jāpilda Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmums un valsts budžetā jāieskaita pretlikumīgi saņemtie un priekšvēlēšanu izdevumos iztērētie finanšu līdzekļi 11 626 latu apmērā.

Augstākās tiesas (AT) Senāts šodien noraidīja ZZS kasācijas sūdzību un atstāja spēkā iepriekš Administratīvās rajona tiesas un Administratīvās apgabaltiesas pieņemtos politiskajam spēkam nelabvēlīgos lēmumus, aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Rasma Zvejniece.

AT Senātam bija jāizšķir, vai Ventspils mēra Aivara Lemberga 2006.gada reklāmas “Paldies par atbalstu!” izdevumi bijuši saistīti ar ZZS 9.Saeimas priekšvēlēšanu kampaņu un vai tādējādi tie būtu pieskaitāmi ZZS priekšvēlēšanu izdevumiem.

Tāpat lietā bija strīds, vai izdevumi par minēto reklāmu ir uzskatāmi par dāvinājumu ZZS un vai tas atbilst politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā noteiktajai maksimālajai ziedojuma summai – 10 000 latu.

2008.gadā, veicot pārbaudi, KNAB secināja, ka pastāv tieša saikne starp ZZS un politiskās organizācijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētāja Lemberga organizēto priekšvēlēšanu aģitāciju, kuras izvietošanu medijos viņš un viņa dzīvesbiedre bija apmaksājuši. Turklāt KNAB konstatēja, ka priekšvēlēšanu periodā “Latvijai un Ventspilij” vadītājs politiskās organizācijas vārdā parakstījis vienošanos ar ZZS par kopīgas vēlēšanu kampaņas organizēšanu.

Vienlaikus Lembergs no ZZS tika izvirzīts par Ministru prezidenta amata kandidātu un tika plaši reklamēts ZZS apmaksātajos priekšvēlēšanu aģitācijas materiālos, konstatēja KNAB.

Līdz ar to šo divu fizisko personu izdevumi – 2374 un 18 276 lati -, apmaksājot aģitācijas izvietošanu, uzskatāmi par dāvinājumiem ZZS un pieskaitāmi ZZS priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem, uzskatīja KNAB. Turklāt pēdējā no minētajām summām esot saņemta pretlikumīgi, proti, tā par 8276 latiem pārsniegusi pieļaujamo fiziskas personas dāvinājuma apmēru, kas ir 10 000 latu.

Aprēķinot kopējo ZZS priekšvēlēšanu izdevumiem izlietoto summu, KNAB toreiz konstatēja, ka tā ir 282 981 lats jeb par 3350 latiem lielāka, nekā pieļauj likums.

Ar Administratīvās apgabaltiesas 2011.gada 20.decembra spriedumu, tāpat kā ar Administratīvās rajona tiesas 2010.gada 2.augusta spriedumu, tika noraidīts ZZS pieteikums par KNAB 2008.gada 1.aprīļa lēmuma atcelšanu. KNAB bija uzdevis ZZS pārsniegto pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru 3350 latu apmērā un pretlikumīgi saņemtā dāvinājuma daļu 8276 latu apmērā pārskaitīt valsts budžetā, savukārt ZZS šo lēmumu apstrīdēja tiesā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+