Aigars Pētersons: “RNP” ir tāpēc, lai iedzīvotājiem radītu komfortablu sajūtu savās dzīvesvietās, nevis tāpēc, lai pelnītu 46

“Es tiešām domāju, ka tādos kritiskos brīžos, kādi šobrīd tomēr ir tās inflācijas dēļ…nu jau mazliet sāk norimties, bet tomēr – ir ļoti, ļoti jāizvērtē šādas lietas, un es domāju, ka uzņēmumi nepastāv gluži tikai peļņas dēļ, it sevišķi šāda veida uzņēmumi,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” pauda teologs, kopienas “Elizeja” līdzdibinātājs Indulis Paičs, diskutējot par aktuālo tematu saistībās ar “Rīgas Namu pārvaldnieka” (RNP) paziņojumu šonedēļ, ka no nākamā gada plāno paaugstināt maksu par ēku pārvaldīšanu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu
Lasīt citas ziņas

Paičs atzīmēja, ka šāda veida uzņēmumi kā RNP pastāv pakalpojumu un cilvēku dēļ. “Jā, tas ir jāatceras un noteikti jāņem vērā,” piebilda teologs. Viņaprāt, tad vispirms to peļņu būtu jānovirza to izdevumu segšanai, kuru dēļ RNP vēlas paaugstināt maksu rīdziniekiem par ēku pārvaldīšanu.

Diskusijā iesaistījās arī Rīgas Stradiņa universitātes rektors, BKUS ķirurgs Aigars Pētersons, sakot, ka pilnīgi piekrītot Paiča teiktajam. “Manuprāt, “Rīgas Namu pārvaldnieks” ir tāpēc, lai iedzīvotājiem radītu komfortablu sajūtu savās dzīvesvietās, nevis tāpēc, lai pelnītu. Protams, šeit ir tas jautājums salāgot šo peļņu ar ieguldījumu apjomu. Es ļoti ceru, ka Rīgas dome seko līdzi, kā šie 4 miljoni tiek tērēti, jo tur vajadzētu būt arī ieguldījumu apjomam šajā infrastruktūrā, kas, protams, atsevišķās situācijās ir nolaista un neattīstīta,” teica Pētersons. “Ja tas ir samērojams, tad viss ir kārtībā, bet, ja vienkārši dala dividendēs, tad, protams, tas ir ārprāc,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” komentēja ķirurgs Pētersons.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) no nākamā gada plāno paaugstināt maksu par ēku pārvaldīšanu, informēja uzņēmumā.

Individuāli aprēķinot pārvaldīšanas maksas, 71,4% dzīvokļu īpašnieku – pārsvarā lielajās mājās – pārvaldīšanas maksa pieaugs vidēji par 8 centiem par kvadrātmetru, 21,9% dzīvokļu īpašnieku – pārsvarā vidēja izmēra ēkās – pārvaldīšanas maksa pieaugs vidēji par 10 centiem par kvadrātmetru, bet 4,3% dzīvokļu īpašnieku – neliela izmēra ēkās – maksa pieaugs vidēji par 21 centu par kvadrātmetru. 2,4% dzīvokļu īpašnieku pārvaldīšanas maksa paliks nemainīga vai samazināsies.

Izmaksu pieaugums bijis fiksēts gatavojot 2023.gada tāmes, tomēr, ņemot vērā vispārējo izmaksu pieaugumu 2022.gadā un nesamērīgo energoresursu cenu kāpumu, kas tieši ietekmē RNP klientu maksātspēju, ticis pieņemts lēmums veikt apjomīgu iekšējo izmaksu optimizāciju un tobrīd palielinājumu vēl neieviest.

Tiek arī ziņots, ka RNP trūkst 143 darbinieku, liecina uzņēmuma sniegtā informācija Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas deputātiem. Kopumā RNP trūkst 85 sētnieku, 25 būvstrādnieku, desmit sanitārtehniķu, deviņu jumiķu, piecu inženieru, tehniķu un piecu elektriķu, kā arī četru namu pārvaldnieku.

Lai mazinātu darbinieku trūkumu, uzņēmums plāno paaugstināt darbinieku algas, galvenokārt ceļot atalgojumu inženieriem, tehniskajiem darbiniekiem, namu pārziņiem un sētniekiem. Plānots arī būtiski uzlabot darbinieku materiāltehnisko nodrošinājumu un ikdienas darba apstākļus.

Ņemot vērā šo RNP paziņojumu šodien, 19.oktobrī, plkst.9 notiks Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēde, kurā vērtēs RNP gaidāmās izmaiņam pārvaldīšanas maksā un plānotos efektivizācijas pasākumus un pārvaldības uzlabojumus.

LA.LV Aptauja

Vai atbalsti RNP lēmumu paaugstināt maksu par ēku pārvaldīšanu no 2024.gada?

  • Jā, atbalstu.
  • Nē, neatbalstu.
  • Daļēji atbalstu.
  • Grūti teikt.
  • Nezinu.
  • Es nedzīvoju Rīgā.
  • Mani tas neskar.
  • Man nav viedokļa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.