Ilustratīvs foto

Aptauja: katrs piektais praktikants nav apmierināts ar savu prakses vietu 7

Daudzpakalpojumu uzņēmuma “Tele2” un “Norstat” veiktajā aptaujā noskaidrots, ka katrs piektais praktikants Latvijā nav apmierināts ar savu prakses vietu. Visbiežāk kā neapmierinātības iemesls tiek minēts fakts, ka praktikantu izmantoja kā lēto darba spēku (55%). Tāpat daudzi respondenti uzsvēra, ka prakses laikā bija jāveic nenozīmīgi darbi (47%), kā arī par paveikto darbu nebija vai bija ļoti maza samaksa (38%).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 ēdieni, kas sniegs līdzīgu efektu kā “Ozempic” un liks taukiem no vēdera atkāpties
Pilnīga neveiksme! Eksperti nosaukuši 7 automašīnas, kuras kalpo uz pusi īsāku laiku nekā citas
TV24
“Tas ir atklājums?” Rajevs emocionāli reaģē uz jautājumu, vai Krievija gatavojas karam ar Rietumiem 55
Lasīt citas ziņas

Aptaujas dati arī atklāj, ka gandrīz 40% bija grūti atrast prakses iespējas kādā uzņēmumā. Visgrūtāk ar prakses vietu atrašanu veicās jauniešiem Kurzemē un Pierīgā.

“Aptaujas dati liek aizdomāties, vai Latvijas uzņēmumiem nevajadzētu nopietni apsvērt iespēju pārvērtēt savas prakšu programmas. Daudzi joprojām sagaida, ka praktikants būs jau ar gatavām zināšanām, bet tas tā nav un ir jāvelta laiks arī praktikantu apmācībām. Turklāt ne tikai prakses sākumā, bet visas prakses gaitā. Arī mūsu veiktās aptaujas dati norāda uz šī jautājuma aktualitāti, jo vairāk nekā 60% respondentu atklāja, ka prakses laikā netika veiktas apmācības vai tās notika ļoti reti,” stāsta “Tele2” personāldaļas vadītāja Aija Bite-Ozere.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā atzina aptaujātie jaunieši, tad visbiežāk (80% gadījumu) prakse ilgst līdz pus gadam. Vairāk nekā puse no aptaujātajiem arī uzsver, ka prakse bija noderīga, lai pēc tam atrastu darbu.

“Piemēram, mēs reizi gadā izsludinām īpašu praktikanta vietu tā saucamajā management trainee programmā jeb piedāvājam jauniešiem kļūt par praktikantu kādam no vadības komandas locekļiem. Šī vadības prakses programma ilgst 12 mēnešus, ir pilnībā apmaksāta un praktikants piedalās reālā darba procesā, un ir konkrētā vadītāja labā rokavisas prakses gaitu.

Šāda pieeja ir izplatīta daudzviet pasaulē, jo ļauj uzņēmuma iekšienē izaudzināt jaunos, talantīgos vadītājus. Latvijā šāda sistēma vēl nav attīstīta, bet šis noteikti ir virziens, kurā ir vērts raudzīties, jo cīņa par jaunajiem talantiem ir ļoti asa,” saka A.Bite-Ozere.

Aptauja tika veikta pērnā gada novembrī. Tajā piedalījās 501 jaunietis vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kas ir gājis praksē kādā no uzņēmumiem Latvijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.