Batalauskis: “Ir traki! Darba tirgū ienāk par 20 gadiem vecāki cilvēki, kas nekad neko nav strādājuši” 216

Vai Patentu valdē ir kāds roku darbs, kur noderētu jaunieši?! Šādu jautājumu TV24 raidījums “Preses klubs” uzdeva Agrim Batalauskim, Patentu valdes direktoram.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Traģēdija: iet bojā pusotru gadu veca meitenīte, jo tēvs viņu aizmirsis automašīnā
Lasīt citas ziņas

Mums mazāk ir roku darbs, bet vairāk galvas darbs, smejas Batalauskis. Tomēr, viņaprāt, šis ir brīnišķīgs un svarīgs izglītības jomas veids un aspekts, – strādāt kādu roku darbu.

Viņš atzīst, ka, saskaroties ar to, kas šobrīd pieejams darba tirgū, un skatoties uz jauniešiem, kas jau ir izgājuši cauri izglītības sistēmai, bet savos 20 ar astīti gados nekad vēl savā mūžā nav strādājuši.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas ir diezgan traki. Gan attiecībā uz priekštatu par darbu kā tādu, gan attieksmi pret darbu, gan darba ētiku, iekļaušanos kolektīvā – tur ir daudz nianšu,” ar bažām atzīst Patentu valdes priekšsēdētājs.

Batalauskis vēlreiz akcentē, ka dažādi vienkāršie darbi ir brīnišķīgs veids, kā jau šāda darba darīšanas laikā mācīties, lai saprastu to, ko tu tiešām dari, turklāt tam arī ne vienmēr ir jābūt darbam ar rokām.

“Mūsdienās taču ir arī daudz iespēju darīt ko citu, piemēram, lidostās strādā ļoti daudzi, kas mācās komunicēt ar cilvēkiem, tā ir vienreizēja iespēja arī atrast savu profesiju, varbūt sadzirdēt savu iekšējo saucienu, kur viņi vēlas tālāk iet. Tā ir nākotne!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.