Foto: Anda Krauze

Latviešu Cepurnieks! Normunds darina cepures no dārgām, reti sastopamām detaļām: rezultāts ir apbrīnojams 12

Andris Tiļļa, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

“Kad ar šādu cepuri galvā aizeju uz darbu, klientiem uzreiz sejā uzplaukst smaids! Kas var būt labāks par jauku noskaņojumu, ko pats esi radījis citiem!” teic rīdzinieks Normunds Bite. Viņš pēc izglītības ir biologs, piecpadsmit gadus strādājis par elektriķi, bet tagad veido un aprūpē akvārijus.

“Pievēršanās šim t. s. stīmpanka* stilam man sākās ar kādu fotosesiju, kur modeļiem galvā vajadzēja būt līdzīgām cepurēm,” – viņš atceras.

CITI ŠOBRĪD LASA

Normundam jau ir vesela kolekcija ar paša meistarotām galvassegām: ar pulksteņa mehānismiem, lampiņām… Esot izgatavojis arī sievai un sunim – mazu ar brillītēm. Skaidrs, kāpēc Normunds iesaukts par Cepurnieku.

“Man ir laba iztēle, lai redzētu, kādu gribu rezultātu, un saprastu, kā detaļas pieskaņosies viena otrai, kā tās kustēsies vai tiks izgaismotas. Tās saskrūvēju, nevis līmēju, nenopulēju līdz spīdumam, bet vietām atstāju patinu – kultūrslāņa nojausmai. Šis hobijs nav lēts, jo detaļas iegādājos antikvariātos, tirdziņos, arī internetā,” – Normunds zina stāstīt.

Normunda kontā ir ne tikai brīnumcepures, bet arī singermobiļi, dronu skorpions, burvju zizlis, bruņinieka cimds, ģitāra, kuru var arī spēlēt… Būtu labi to vienkopus redzēt kādā izstādē!

Foto: Anda Krauze

*Stīmpanka nosaukums ir atvasināts no angliskā steam engine (tvaika dzinējs).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.