Augstskolām būs stratēģiski jāspecializējas. Iecerēts, ka būs zinātnes universitātes, mākslas un kultūras universitātes un lietišķo zinātņu augstskolas.
Augstskolām būs stratēģiski jāspecializējas. Iecerēts, ka būs zinātnes universitātes, mākslas un kultūras universitātes un lietišķo zinātņu augstskolas.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Cik vidusskolas absolventu nolemj iegūt augstāko izglītību? 11

No skolēniem, kas absolvējuši vidusskolu, 68% izvēlas iegūt augstāko izglītību, liecina Eiropas tālmācības vidusskolas un pētījumu centra “Norstat” veiktās aptaujas dati.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

21% skolēnu pēc vidusskolas absolvēšanas izvēlas strādāt, savukārt 23% skolēnu izvēlas studijas apvienot ar darbu. Vēl 2% norāda, ka uzreiz pēc vidējās izglītības iegūšanas nav nedz studējuši, nedz strādājuši, un tikpat daudz norāda, ka nav absolvējuši vidusskolu.

Pētījuma dati arī liecina, ka respondenti biežāk izvēlas palikt studēt vai strādāt Latvijā, piemēram, tikai 4% norādījuši, ka pēc vidusskolas uzsākuši studijas ārvalstīs, bet 2% – darba gaitas ārpus Latvijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Darbu un studijas sievietes apvienojušas biežāk nekā vīrieši, taču vīrieši biežāk izvēlējušies uzsākt darba gaitas bez studijām.

Raugoties reģionu griezumā, secināts, ka studijas ar darbu visbiežāk apvieno Rīgas iedzīvotāji, bet visretāk to dara Vidzemes un Zemgales iedzīvotāji. Vidzemnieki visbiežāk norādījuši, ka pēc vidusskolas uzreiz sākuši strādāt nestudējot.