Foto: SHUTTERSTOCK

Darbam vasaras brīvlaikā pieteikušies jau 11 595 skolēnu. Reģistrācija turpināsies līdz 16.augustam 0

Līdz 9.maija rītam dalībai skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā ir reģistrējušies 11 595 skolēni, aģentūra LETA noskaidroja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). NVA atgādina, ka skolēna pieteikšanās vēl nenozīmē skolēna nodarbinātību, jo darba devēji būs tie, kas izvēlēsies viņiem piemērotus kandidātus no to skolēnu vidus, kuri pieteiksies konkrētajām vakancēm.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO 110
Lasīt citas ziņas

Turklāt pasākuma īstenošanas pieredze liecina, ka daudzi skolēni vai viņu vecāki reģistrējas dalībai pasākumā, lai rezervētu varbūtēju iespēju strādāt vasaras brīvlaikā, bet vasaras gaitā plāni mainās un viņi iespēju strādāt neizmanto.

Skolēnu elektroniskā reģistrācija pasākumam turpināsies līdz 16.augustam, tādējādi visi skolēni, kuri vēlēsies reģistrēties, to varēs izdarīt. Taču reģistrācija dalībai pasākumā vēl negarantē iesaisti, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, un darba devēji būs tie, kas izvēlēsies viņiem piemērotus darbiniekus no skolēnu vidus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šogad skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai paredzētais finansējums ir 4 357 920 eiro, kas ir pietiekams, lai izveidotajās darba vietās nodarbinātu 10 376 skolēnus.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1.jūnija līdz 31.augustam. Piedalīties pasākumā aicināti skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem ieskaitot, kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

Skolēna nodarbinātības ilgums pasākumā var būt no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem. Skolēna mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku būs ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru – 700 eiro pirms nodokļu nomaksas. Valsts līdzfinansētajās darba vietās arī šovasar varēs strādāt Ukrainas civiliedzīvotāju bērni.

Skolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā septiņas stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā. Skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināts astoņas stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Skolēni netiek nodarbināti darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

SAISTĪTIE RAKSTI