Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto no Pixabay.com

Eiropas bīskapi iestājas pret antisemītismu 0

75.gadadiena kopš bijušās Aušvicas-Birkenavas nāves nometnes atbrīvošanas uzliek mums par pienākumu cīnīties pret ksenofobiju, rasismu un antisemītismu un politiskām manipulācijām ar patiesību, teikts paziņojumā, ko Eiropas bīskapu vārdā izdevis Eiropas Bīskapu konferences padomes (CCEE) prezidenta birojs un Eiropas Savienības bīskapu konferences komisijas (COMECE) prezidents.

Reklāma
Reklāma
Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Kokteilis
Vārdu maģija: ko par tevi atklāj burtu skaits tavā vārdā
Lasīt citas ziņas
Lai gan pagājuši 75 gadi kopš Aušvicas-Birkenavas nāves nometnes atbrīvošanas, šī vieta joprojām iedveš šausmas, norādījuši Eiropas bīskapi.

“Šajā gadadienā mēs aicinām mūsdienu pasauli uz samierināšanu un mieru, uz cieņu pret katras tautas tiesībām eksistēt un tiesībām uz brīvību, neatkarību, uz savas kultūras saglabāšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Mēs nevaram atļaut ignorēt patiesību vai manipulēt ar to tūlītēju politisku vajadzību dēļ.

Šis aicinājums ir ārkārtīgi svarīgs šobrīd, jo – neskatoties uz pagātnes dramatisko pieredzi – pasaule, kurā mēs dzīvojam, ir joprojām ir pakļauta jauniem draudiem un jaunām vardarbības izpausmēm. Nežēlīgi kari, genocīds, vajāšana un dažādas fanātisma formas joprojām pastāv, lai gan vēsture mums māca, ka vardarbība nekad neved pie miera, bet, gluži otrādi, rada jaunu vardarbību un nāvi,” teikts Eiropas bīskapu paziņojumā.

Tajā uzsvērts, ka Aušvica kļuvusi par simbolu visām nacistiskās Vācijas koncentrācijas nometnēm un pat visām šādām iznīcināšanas vietām.

“Šeit tēze par cilvēku fundamentālo nevienlīdzību tika novesta līdz savām galējām robežām.

Šeit nacisti ieguva varu izlemt, kurš ir cilvēks un kurš nav. Šeit eitanāzija satikās ar eigēniku.

Aušvica-Birkenava ir rezultāts sistēmai, kas balstīta uz nacionālsociālisma ideoloģiju, kas nozīmēja samīdīt pēc Dieva līdzības radītā cilvēka cieņu. Cits totalitārisms, proti, komunisms rīkojās diezgan līdzīgi,” teikts paziņojumā.

Tajā cilvēki aicināti aizdegt sveces un noskaitīt lūgšanas nāves nometnē bojāgājušajiem cilvēkiem, kas pārstāvēja dažādas tautības un reliģijas, un viņu radiniekiem.

No sešiem miljoniem ebreju, kas tika nogalināti holokaustā, viens miljons ebreju līdz ar vairākiem desmitiem tūkstošiem poļu un čigānu, kā arī padomju karagūstekņu tika iznīcināti Aušvicas-Birkenavas nometnē, to vairums – bēdīgi slavenajās gāzes kamerās.

1945.gada 27.janvārī nometni atbrīvoja padomju karaspēks, un šī diena tagad tiek pieminēta kā Starptautiskā holokausta piemiņas diena.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.