Latvijā
Sabiedrība

FOTO: Rīgā notikušas plaša mēroga mācības, imitējot ekoloģisko katastrofu uz dzelzceļa0

"Latvijas dzelzceļa" mācības, imitējot katastrofu uz dzelzceļa

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ceturtdien, 23.jūlijā, Šķirotavas stacijā organizēja plaša mēroga mācības, kurās tika pārbaudīta operatīvo dienestu gatavība un spēja savstarpēji sadarboties, lai novērstu ekoloģisku katastrofu uz publiskās dzelzceļa infrastruktūras.

Lai pārbaudītu Civilās aizsardzības sistēmā iesaistīto dalībnieku gatavību koordinētai rīcībai un nostiprinātu sadarbību katastrofu pārvaldīšanā, mācībās piedalījās ne tikai plašs LDz darbinieku skaits, bet arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes, Valsts policijas, Rīgas Pašvaldības policijas, kā arī Valsts vides dienesta darbinieki.

Mācību laikā tika imitēta cisternas ar bīstamu kravu nobraukšana no sliedēm, kā rezultātā ir sākusies bīstamas vielas noplūde no cisternas un notikusi aizdegšanās.

Saistītie raksti

Operatīvo dienestu uzdevums bija lokalizēt un nodzēst ugunsgrēku, lokalizēt bīstamās kravas noplūdi no cisternas un likvidēt tās izraisītās sekas, pārsūknēt no bojātās cisternas atlikušo bīstamo kravu derīgajā cisternā, ka arī uzcelt ritošo sastāvu uz sliedēm saskaņā ar noteiktām prasībām.

Kā norādīja LDz pārstāvji, mācību laikā ekoloģiskā katastrofa tika imitēta, un ne videi, ne iedzīvotājiem apdraudējums netika radīts.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto 1
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
7 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā vairs nebūs bezmaksas sabiedriskā transporta nevienos svētkos šogad 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Latvijā ir divas reizes zemāka saslimstība ar Covid-19 nekā Lietuvā un Igaunijā
1 stunda