Foto: Shutterstock

Ja pavasarī te silti, te auksti – gurķīšiem jāuzmeistaro minisiltumnīca 0

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

Pavasaris ievilcies vēss, tāpēc jābūt gatavam uz visu. Pretsalnu drošībai gurķītim labi derēs bruņuveste pret nelabvēlīgajiem laika apstākļiem.

Pieclitru plastmasas pudelei nogriež apakšu un uztupina gurķa stādam. Pudeles sānos ieteicams izdurt caurumus un namiņu piefiksēt ar garu naglu vai stieples cemmīti, lai vēji nenopūš augu mazulim micīti. Šādas pudeļu siltumnīcas sevišķi labi noder, ja gurķus, kabačus vai citus siltummīļus sēj tieši uz lauka, dobē.

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto: SHUTTERSTOCK

Šādā mikroklimatā sēklas sadīgs straujāk, stāds labāk attīstīsies. Pa dienu burkai vāciņu noņem. Taču vakarā, kad kļūst vēss, vāciņus uzliek atpakaļ. Ja tuvojas salnas, šādus gurķubērnus viegli piesegt ar agrotīkla vai pat kādu drānas gabalu.

Kad stādam namiņā kļūst pārāk šauri, sargājošo kupolu noņem.

Tagad uzlikšanai uz augsnes, kur iesētas sēklas, labi derēs arī populārākā pusotra litra pudele. Tā pasargās pirmās uzdīgušās lapiņas līdz brīdim, kad salnu periods būs beidzies un stādu varēs laist brīvībā.

Plastmasas pudeles noder arī tam, lai nepiemirstos, kur dobju galos iesētas, piemēram, saulespuķes, kukurūza. Pat atdalīts puķu cers ieaugsies labāk šādā mikroklimatā.

Laistot pudeles nevajag noņemt, jo ūdeni augiem uzlej caur pudeles kakliņu.

SAISTĪTIE RAKSTI