Foto: PantherMedia/Scanpix/LETA

Kā novērst pelējuma veidošanos uz sienām 0

Ja jūsu vannas istabas vai kādas citas telpas sienas pārklājas ar pelējuma kārtu, no kuras grūti atbrīvoties, tad, visdrīzāk, cēlonis ir tas, ka pelējums atrodas zem krāsas vai apmetuma kārtas. Visbiežāk šī nepatīkamā problēma sastopama telpās, kur ir paaugstināts mitruma līmenis, piemēram, vannas istabā vai virtuvē, ja tur nav tvaika nosūcēja. Mitrums, kas izdalās ēdiena pagatavošanas laikā, bieži vien kondensējas aiz plīts, veidojot tur pelējuma kārtu.

Reklāma
Reklāma

Pelējuma noņemšana ar hloru

Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Ja pelējums veidojas aiz krāsas slāņa, tad, lai no tā atbrīvotos, noteikti nepieciešams noņemt veco krāsas kārtu un sienu apstrādāt ar pretpelējuma līdzekļiem. Šis ir laikietilpīgs process. Ātrāks un vienkāršāks, bet noteikti tikpat efektīvs veids būs sienu apstrāde ar hloru vai balinātāju. Tad nepieciešams pagaidīt vairākas dienas, līdz sienas ir pilnībā izžuvušas. Pēc tam sienas nokrāso ar krāsu, kura ir mitrumnoturīga. Citas krāsas var veicināt pelējuma atkārtotu rašanos. Sliktā ziņa, ka pelējums nekur nav pazudis, jūs vienkārši to iekonservējāt. Ja pēc laika atkal ieraudzīsiet, ka tas sācis augt, diemžēl būs nepieciešams notīrīt pelējumu no ģipškartona, tad nošpaktelēt sienas un krāsot atkal.

Ja pelējums veidojas vannas istabā, tās durvis vēlams turēt atvērtas, lai liekais mitrums izgarotu. Arī citās telpās vēlams nodrošināt pēc iespējas ātrāku mitruma iztvaikošanu, turot atvērtu logu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.