Foto: SHUTTERSTOCK

Kā paralizēts cilvēks ar traucētu runu var izteikt savu gribu un pilnvarot kādu rīkoties ar savu mantu? 7

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

“Tēvam bija insults, tagad ir paralizēts. Kā viņš var pilnvarot mani, meitu, rīkoties ar viņa īpašumu: zemi, mežu un māju, jo pats to vairs nespēj. Paralīzes dēļ viņam nav iespējams parakstīties, arī runa ir traucēta, bet pie saprāta ir un apliecināt savu gribu var,” – Inga Krāslavā.

“Norādāt, ka tēvam ir traucēta runa, secīgi varētu pieņemt, ka viņš ar notāru nevar sarunāties tā, lai notāram varētu paust savu gribu un notārs spētu viņu saprast. Vienlaikus paužat, ka tēvs ir pie saprāta un var apliecināt savu gribu. Šis jautājums, tiekoties ar notāru, kuru būsiet izvēlējusies, jāpārrunā vēlreiz,” uzsver zvērināta notāre Santa Terjohina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja persona insulta izraisīto seku dēļ fiziski nevar parakstīties un nevar parunāt, kā arī izstāstīt notāram, ko vēlas, ir tikai viens ceļš – vērsties tiesā ar prasību par daļējas rīcībspējas ierobežošanas noteikšanu un tēva aizgādņa iecelšanu. Konkrētajā gadījumā par tēva aizgādni var iecelt meitu.