Publicitātes foto

Kas tā tāda – nekārtīga vēdera izeja? 0

Vienreiz aizcietējums, vienreiz – caureja, citreiz šķiet, ka ar vēdera izeju viss kārtībā, taču nekad nevar zināt, kad tieši vēders izies. Šī ir vairāk nekā tikai nepatīkama problēma. Laiks doties pie gastroenterologa un noskaidrot, kādēļ tā un ko var līdzēt.

PA
Pēteris Apinis
Laukos
“Šo inžu dēļ nedzimst bērni, vīriešiem nestāv, bērniem psihomotori traucējumi!” Pēteris Apinis par pesticīdiem un postu, ko tie nodara dabai un cilvēkam 57
14 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Viņķele: “Latvijā visus nevakcinētos sauc par nozombētiem vakcīnidiotiem, bet nedrīkst jaukt piesardzīgos ar “antivakseriem”! 252
22 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Cerīgais jūnijs, kad varēs nevilkt maskas un doties uz koncertiem! Pavļuts brīdina, ka jāgatavojas revakcinācijai 80
1 diena
Lasīt citas ziņas

“Par nekārtīgu vēdera izeju varam runāt tad, ja vēdera izejas tendencei nav skaidri iezīmēta virziena – caurejas mijas ar aizcietējumiem, caureja vai aizcietējums – ar normālu vēdera izeju, turklāt ir pilnībā izjaukta vēdera izejas regularitāte – nevar paredzēt, kad un ko sagaidīt.

Ir arī papildu faktori, kas var ietekmēt par labu vai par sliktu kādai parādībai, piemēram, diētas kļūdas, šķiedrvielu trūkums, alkohola, treknas pārtikas lietošana. Tie ir kairinātāji, kas stimulē zarnu darbību uz to vai citu pusi. Taču svarīgākais – jebkura šāda zarnu darbības izpausme ierobežo cilvēka aktivitāti un mazina dzīves kvalitāti,” teic profesors Aleksejs Derovs, gastroenterologs Veselības centru apvienībā.

Kas ierosina nekārtīgu vēdera izeju?

CITI ŠOBRĪD LASA

Profesors uzsver, cik svarīgi ir saprast nekārtīgas zarnu darbības iemeslu: “Gastroenterologam jānoskaidro, vai pie vainas ir kāda precizēta organiska patoloģija – piemēram, iekaisīgas izmaiņas zarnā, vai arī to izraisa fona slimība – vairogdziedzera problēmas, cukura diabēts, kāda neiroloģiska kaite vai cita slimība. Ārstēts patiesais iemesls var labvēlīgi ietekmēt arī zarnu darbību.”

Nekārtīgu vēdera izeju mēdz izraisīt arī funkcionāli traucējumi. “Šajā gadījumā pacients ir vispusīgi jāizmeklē, jo, diagnosticējot funkcionālus traucējumus, svarīgi nepalaist garām kādu organisku patoloģiju, piemēram, onkoloģiskus procesus,” brīdina Aleksejs Derovs.

Funkcionālu traucējumu gadījumā nav organisku izmaiņu zarnās, taču zarnu funkcija ir izjaukta un to darbība – haotiska.

“Nekādā gadījuma nedrīkst nodarboties ar pašārstēšanos, apmainīties ar receptēm ar draugiem, kolēģiem, paziņām. Nepieciešama gastroenterologa konsultācija un izmeklēšanas plāns.

Tajā varētu ietilpt:

 • specifiskas asins analīzes, kas palīdz diferencēt konkrētas patoloģijas;
 • vēdera dobuma ultrasonogrāfija;
 • fēču uzsējums uz patogēnām baktērijām, kā arī citi parametri (piemēram, kalprotektīns);
 • kolonoskopija.

Ko var atklāt izmeklējumi?

Pēc izmeklēšanas veikšanas saskaņā ar sastādīto plānu ārsts pieņem lēmumu, kas ir pie vainas – organiskie vai funkcionālie traucējumi (diskoordinēta zarnu darbība, kairinātu zarnu sindroms utt.).

“Taču, ja ir nekārtīga vēdera izeja un turklāt vēl tā saucamie sarkanā karoga simptomi – asiņošana no gremošanas trakta, dzelzs deficīta anēmija, sataustāmi veidojumi vēderā, neizskaidrojams svara zudums u.c., tad pacients ir īpaši rūpīgi un vispusīgi jāizmeklē – šos simptomus nekādā gadījumā nedrīkst atstāt bez ievērības,” teic profesors un piebilst, ka funkcionālas kaites palaidējmehānisms mēdz būt, piemēram, pārciesta zarnu infekcija vai jebkāda cita infekcija, ārstēšana ar dažādiem medikamentiem, tai skaitā, ar antibiotikām, izjaukta zarnu mikroflora.”

Nereti ārstam nebūt nav viegli izurbties cauri daudziem simptomiem, jo jāvērtē viss kopumā. Profesors uzsver: “Ārstē nevis slimību, bet pacientu, tāpēc jāņem vērā viss, kas ir anamnēzē – pacienta stāvoklis, sūdzības, esošās un bijušās slimības.”

Funkcionāls vēdera izejas nekārtīgums var būt īslaicīgs vai arī ieilgt. “Bieži vien cilvēki, kam ir šāda problēma, cenšas pielāgot savu dzīvesveidu, uzturu un problēma mēdz izsīkst. Taču dažiem tā turpinās gadiem.

Piemēram, kairinātas zarnas sindroms ir hroniska funkcionāla patoloģija ar tendenci uz periodisku remisiju un periodisku saasinājumu. Ir arī papildus faktori, kas var stāvokli pasliktināt – gan nepiemērota diēta, gan arī sadzīves stress, dzīvesveids, lietotie medikamenti.”

Zarnas un Covid-19

Problēmas gremošanas trakta darbībā var izraisīt arī pārslimots Covid-19, turklāt nebūt nav svarīgi, cik smagā formā šī slimība ir bijusi.

“Iespējams, tai bija simptomātiska gaita tikai dažas dienas un pēc tam sākās zarnu darbības problēmas. Protams, lai organisms nomierinātos ir vajadzīgs laiks, taču dažkārt tam vajag arī papildspēkus – medikamentus un rehabilitāciju.”

Nevajag labot, ja viss labi darbojas

Profesors atzīst, ka cilvēki bieži vien iejaucas savā organismā, gribēdami uzlabot kādu tā funkciju.

“Parasti šie cilvēki vēl nav pacienti. Viņi tikai ļoti vēlas, lai kāda organisma sistēma strādā vēl labāk un lielām porcijām uzņem dažādus vitamīnus un dīvainus uztura bagātinātājus, kas  var radīt arī zarnu darbības problēmas.

Šo produktu klāsts ir milzīgs, pieejams arī internetā, un izcelsme nereti ir nesaprotama. Izvēloties uztura bagātinātājus jābūt piesardzīgiem – nevajag iejaukties savā organismā, ja tas darbojas normāli!”

Kad noteikti jādodas pie ārsta?

 • Ja redzami sarkanā karoga simptomi.
 • Ja nekārtīga vēdera izeja (speciāli to neprovocējot) ir ilgāk par 7-10 dienām.
 • Ja bez nekārtīgas vēdera izejas ir arī citi simptomi – temperatūra, sāpes vēderā, slikta dūša, vemšana.

Izmeklējumi  zarnu veselības kontrolei

Zarnu veselība prasa zināmu uzmanību un ieguldījumu. “Jāpatur prāta, ka cilvēkiem, kuri vecāki par 45 gadiem, reizi piecos gados būtu profilaktiski jāveic kolonoskopijas izmeklējums, lai pārbaudītu, vai zarnās nav iekaisuma, vai neveidojas audzējs.

Ja, kolonoskopijas laikā tiek atrast, piemēram, polips, tad neskatoties uz to, ka to noņem un veic histoloģisku pārbaudi, kolonoskopija būs jāatkārto jau pēc gada.”

Valsts apmaksātā zarnu vēža skrīninga programma ir laba kaut vai tikai tādēļ, ka mudina pievērst pastiprinātu uzmanību savai veselībai. “Tiesa, šis skrīnings fokusējas uz audzēju. Bet! Ja arī tests neuzrāda slēptās asinis, tas nenozīmē, ka audzēja zarnās noteikti nav.

Un pretēji – ja slēptās asinis atrastas, ir jāveic kolonoskopija, kas apstiprināt audzēja esamību vai arī atklāt citu problēmu, kā dēļ slēpto asiņu tests uzrādījis pozitīvu rezultātu. Ja vien ir iespēja, noderīgāk tomēr būtu uzreiz veikt kolonoskopiju,” iesaka gastroenterologs.

Kā sakārtot nekārtīgās zarnas?

Neatkarīgi no tā, kādu nekārtīgas vēdera izejas iemeslu ārsts ir atklājis, visos gadījumos par labu nāks piemērota diēta. Tiesa, daudz lielāka nozīme uzturam būs tad, ja atklāta funkcionāla problēma, nekā tad, ja runa ir par slimības organisku izcelsmi.

“Diēta ir jāpielāgo konkrētam gadījuma. Ja galvenokārt ir caurejas un cilvēks ietur šķiedrvielām bagātu diētu, ēd daudz svaigu augļu un dārzeņu, viņam būs vēl sliktāk – caureja kļūs par smagu ikdienu.

Savukārt, ja problēma ir aizcietējums, būtu jāatturas no produktiem, kas to pastiprina – miltu ēdieniem, konditorejas izstrādājumiem, rīsiem. Pretējā gadījumā aizcietējumi kļūs aizvien nopietnāki. Jācenšas izvairīties no papildu kairinātājiem – saldinātiem dzērieniem, saldumiem,” skaidro gastroenterologs un piebilst, ka diētas nianses katram pacientam ārsts noteiks individuāli.

Piemēram, ja ir laktozes nepanesība, svarīgi saprast, kādu tieši laktozes devu organisms var panest – kādam tā būs tikai viena karote piena, bet cits var izdzert glāzi un tikai pie otrās sāksies sūdzības.

Pastāv iespēja, ka sūdzības provocē celiakija jeb glutēnu saturošu produktu nepanesība. Tādā gadījumā problēmai ar vēdera izeju ir organiska izcelsme.

“Rūpīgi jāizvērtē arī medikamenti, ko pacients lieto, lai ārstētu citas slimības, jo nereti tieši zāles provocē izmaiņas zarnu trakta darbībā.”

Un kā ar profilaksi?

Nav noslēpums, ka zarnu darbību ietekmē stress. Visticamāk,  izvairīties no sadzīviskām stresa situācijām nav iespējams, taču ir noteiktas darbības gremošanas trakta labas veselības saglabāšanai, ko var veikt ikviens.

Lūk, ko iesaka profesors Aleksejs Derovs!

 • Ik dienu izdzert pietiekami daudz šķidruma.
 • Neignorēt defekācijas vēlmi.
 • Sabalansēt diētu, apzinot, kādus produktus organisms panes labi un kādi provocē zarnu darbības traucējumus, atceroties, ka ēdienkartei jābūt pēc iespējas daudzveidīgai.
 • Neaizrauties ar kūkām, smalkmaizītēm, tortēm.
 • Nelietot saldinātus dzērienus.
 • Ierobežot fast food patēriņu. Veselam cilvēkam retu reizi tas ļaunumu nenodarīs, taču nedrīkst kļūt par ikdienas pārtiku, jo tad var iedzīvoties ne tikai funkcionālās, bet arī organiskās izmaiņās.
 • Probiotiķus ņemt talkā tad, ja ir lietotas antibiotikas. Jāņem vērā, ka probiotiskajos produktos ir dažādi labo baktēriju celmi, tādēļ svarīgi saprast, kurā brīdī ko lietot. Zarnās dzīvo dažādas baktērijas un, piemēram, tās, kas uzturas resnajā zarnā, atšķiras no tām, kas dzīvo tievajā zarnā gan celmu ziņā, gan kvantuma ziņā.

Kādas baktērijas atrodamas probiotiskajos līdzekļos?

“Cilvēka zarnu traktā ir plaši pārstāvēta labo baktēriju sugu daudzveidība, svara izteiksmē sasniedzot pat aptuveni pus otru kilogramu. Baktēriju kompozīciju zarnās ietekmē vide, kas ir ap cilvēku, sanitārie apstākļi, personīgā higiēna, uzturs slimības un medikamenti, ko lieto,” skaidro Mēness aptiekas farmaceite Daiva Āboliņa, piebilstot, ka probiotikas dažādās zarnu trakta daļās atšķiras un galvenais to pareizas darbības noteikums – būt līdzsvarā.

“Probiotikas dažādi ietekmē kuņģa skābe, žultsskābes un spēja veidot kolonijas zarnu traktā. Lielākā daļa baktēriju atrodas tieši resnajā zarnā.

Skābes dēļ kuņģis ir gandrīz sterils, tomēr tajā sastopamas arī baktērijas – Streptococcus sp., Lactobacillus sp., Helicobacter pylori. Tievajā zarnā baktēriju ir vairāk tālākajā no kuņģa daļā. Tur pārstāvētas baktērijas Enterococcus sp., Peptostreptococcus sp., Porphyromonas sp., Prevotella sp.

Resnajā zarnā visplašāk pārstāvēta ir mikrobioma – Bifidobacterium, Eubacterium, Fusobacterium, Clostridium, Lactobacillus, Enterococcus, Bacteroides, Enterobacteriaceae.

Aptiekā ir pieejami probiotiskie līdzekļi, kas satur lakto baktērijas, bifido baktērijas, rauga sēnes un prebiotiķus.

“Probiotiķi ir nepieciešami, lai nodrošinātu normālu zarnu trakta darbību. To labvēlīgu ietekmi var novērot gan caurejas, gan aizcietējumu gadījumā, ja izraisītājs ir disbalans mikroflorā.

Antibiotiku kursa laikā var lietot raugveidīgās baktērijas Saccharomyces boulardii, jo antibiotikas nespēj tās ietekmēt, tomēr antibiotiku izraisītai caurejai tās palīdzēs gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Lietojot lakto vai bifido baktēriju probiotiķus, obligāti jāievēro starplaiks – tās nelieto vienlaikus ar antibiotikām. Nevienu no probiotiķiem nav ieteicams uzņemt ar karstu ēdienu vai dzērienu, jo baktērijas var aiziet bojā,” brīdina farmaceite.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
Viņas pacientiem jāparaksta īpaši sagatavots dokuments. Ārste iesaka pret vakcinēšanos izturēties ļoti nopietni un ziņot par blakusparādībām
13 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Kurā novadā visvairāk inficēto? Publicē karti ar visām pašvaldībam
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Jau atkal tās nejaukās tulznas un tulzniņas! Pēdu kopšanas ABC jaunas vasaras sezonai 1
20 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc grūtniecības laikā mēdz būt urīna nesaturēšana un kā ar šo problēmu tikt galā pēc dzemdībām?
21 stundas
PA
Pēteris Apinis
Laukos
“Šo inžu dēļ nedzimst bērni, vīriešiem nestāv, bērniem psihomotori traucējumi!” Pēteris Apinis par pesticīdiem un postu, ko tie nodara dabai un cilvēkam 57
14 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Viņķele: “Latvijā visus nevakcinētos sauc par nozombētiem vakcīnidiotiem, bet nedrīkst jaukt piesardzīgos ar “antivakseriem”! 252
22 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Cerīgais jūnijs, kad varēs nevilkt maskas un doties uz koncertiem! Pavļuts brīdina, ka jāgatavojas revakcinācijai 80
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Svarīgākās ir mūsu dzīvības, nevis Vitenbergs, bet kur vispār OIK pazudis?” Kreituse par kovidu un “noraktām” tēmām 52
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Tev šodien derētu ieklausīties tajā, ko saka apkārtējie! Horoskopi 15.maijam 2
17 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Jau atkal tās nejaukās tulznas un tulzniņas! Pēdu kopšanas ABC jaunas vasaras sezonai 1
20 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Trokšņa audio austiņās var būt par daudz! 1
22 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ satraukties par ilgāku nekustīgu sēdēšanu? 1
23 stundas
LA
LA.LV
Veselam
„Veselības centru apvienība” vakcinē Rīgas Stradiņa universitātē
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
Kā tikt galā ar alerģisko konjunktivītu
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
Pelargoniju ziedi – prieks acīm, saknes – veselībai
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Covid-19 un neiroloģiskās slimības – izplatīta kombinācija 7
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
9 ieteikumi urīnpūšļa veselībai – kā palīdzēt urīnpūslim būt stipriniekam 2
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Saprātīga, slodze, pulsometrs, piemērots apģērbs, atbilstošs uzturs – padomi, uzsākot skriešanas treniņus 1
30. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Samazinot cukura patēriņu, organismam C vitamīna tiks vairāk 1
28. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Neaizmirstam – rūpes par veselību ir aktuālas 365 dienas gadā!
28. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ietaupījuma iespēja aptiekas piedāvājumā kā atbalsts Latvijas iedzīvotājiem
26. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vai visi skolēni mācās pie rakstāmgalda?
21. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
7 iemesli, kāpēc tavam mieram un miegam var noderēt senais, labais baldriāns 1
21. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Veselības centru apvienība” (VCA) mediķi šodien vakcinējuši 3250 vakcīnas pret Covid-19 4
16. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka” atzīta par līderi veselības nozares zīmolu ilgtspējas indeksā 2
13. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Samazini stresa ietekmi! 10 speciālista ieteikumi, kā saglabāt normālu asinsspiedienu
12. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Lieldienās VCA apkalpotajos vakcinācijas punktos savakcinēti teju 3000 cilvēki 4
7. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Mēness aptieka” pieejamākus padara 200 pieprasītus aptiekas produktus 4
6. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Kāpēc dermatoloģiju varētu uzskatīt arī par romantisku specialitāti 2
24. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Melatonīna paaugstināšanai – ne tikai valrieksti 2
24. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Smiltsērkšķa droga satur unikālu vitamīnu kombināciju! 2
22. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Organisma atjaunošanās pēc mājās izslimota Covid-19 – konsultē uztura speciāliste
17. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kas tā tāda – nekārtīga vēdera izeja?
16. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Viltīgi klusā redzes laupītāja – glaukoma
11. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
It kā naglas būtu saēdies! Garšas un ožas zudums var būt signāls nopietnai slimībai 1
10. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vai protat uzveikt gremošanas kaprīzes?
9. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Iesnas, bronhīts, konjunktivīts, impetigo … Ko vēl mums var „uzdāvināt” cits vīrusa nēsātājs?
3. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā novērst elpceļus ietekmējošos faktorus, kas izraisa veselībai traucējošu krākšanu
3. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Asinsvadu veselību uz vēlāku laiku neatliec!
2. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Delikātā problēma – nesaturēšana. Novērojumos dalās ķirurģe proktoloģe Baiba Putniņa 1
21 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Trokšņa audio austiņās var būt par daudz! 1
22 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Viņķele: “Latvijā visus nevakcinētos sauc par nozombētiem vakcīnidiotiem, bet nedrīkst jaukt piesardzīgos ar “antivakseriem”! 252
22 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ satraukties par ilgāku nekustīgu sēdēšanu? 1
23 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ceturtdien atklāti 666 Covid-19 gadījumi un astoņi sasirgušie miruši 11
1 diena
LE
LETA
Veselam
Cik daudzi Latvijā šobrīd ir vakcinēti? 3
1 diena
EL
Egils Līcītis
Stāsti
“Tāpat kā Pavļuts ir pilnībā kovida ministrs, tā visa valdība ir pandēmijas kabinets.” Saruna ar Māri Kučinski 18
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kurā novadā visvairāk inficēto? Publicē karti ar visām pašvaldībam
1 stunda
ZB
Zigmunds Bekmanis
Ziņas
Muzeju nakts – citā realitātē: attālināti un brīvdabā, apmeklējot individuāli un ievērojot distancēšanos
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
Izplēn cerības uz siltu vasaru? Cik ticamas izskanējušās prognozes par vēsu un mitru vasaru? Skaidro Toms Bricis 2
2 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
Tiešraide: Latvijā atzīmē Ģimenes dienu 1
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Degvielas cenas sasniedz pirmspandēmijas līmeni 1
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja Aminata publisko foto, kurā redzama ģērbusies tikai džinsos un zābakos 3
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Biedējoša ir tehnoloģiju neredzamā puse!” Episka ekspertu diskusija tiešsaistē par robotu ētiku 2
3 stundas
PA
Pēteris Apinis
Laukos
“Šo inžu dēļ nedzimst bērni, vīriešiem nestāv, bērniem psihomotori traucējumi!” Pēteris Apinis par pesticīdiem un postu, ko tie nodara dabai un cilvēkam 57
14 stundas
VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Vardarbības pereklis vai civilizācijas pēdējais bastions? 82
1 diena
LB
Laura Blumberga
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Sofija, Taiga, Arita un Airita 1
3 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
“Liecinieki teica, ka viņš vispār neesot bremzējis.” Ģenerālis Vectirāns nāvējoši sabraucis sirmgalvi 210
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Ziņas
FOTO, VIDEO. Amerikas pludmalē izskalots plēsīgs “briesmonis”, kas mitinās tikai okeāna visdziļākajā dzelmē 11
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Strenču novadā nofilmē lāču mammu ar trim mazuļiem 14
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Kad vēders kurkst un laika maz: ātri pagatavojamā pica pannā 5
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aktrise Baiba Indriksone atklāj līdz šim nezināmu faktu par savu dzīvi: gluži kā filmā “Limuzīns Jāņu krāsā” 3
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Tēti, lūdzu, piedod man…”: princis Harijs nosūtījis atvainošanās vēstuli savam tētim, princim Čārlzam 17
2 dienas
JL
Juris Lorencs
Ziņas
Juris Lorencs: Dzimst kaut kas līdzīgs “9.maija reliģijai”
12:21
LA
LA.LV
Veselam
Viņas pacientiem jāparaksta īpaši sagatavots dokuments. Ārste iesaka pret vakcinēšanos izturēties ļoti nopietni un ziņot par blakusparādībām
12:12
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Tie ir spermas donori!”: Uģis Kuģis skarbi izsakās par vīriešiem, kas neaudzina savus bērnus
11:59