Latvijā
Kriminālziņas

Ķekavā auto notriecis velosipēdistu: šokā gan cietušais, gan autovadītāja7


Automašīna Ķekavā pie Vimbukroga notriec velosipēdistu, 24.01.2020.
Automašīna Ķekavā pie Vimbukroga notriec velosipēdistu, 24.01.2020.
Foto: Artis Drēziņš/Latvijas Avīze; kolāža: La.lv

Šorīt īsi pēc pulksten 10 no rīta, izbraucot ar automobili uz Bauskas – Rīgas šosejas, Ķekavā pie Vimbukroga, ceļa malā pamanīju kūņojamies riteņbraucēju. Piestājot un pavaicājot, kas noticis, pusmūža vīrietis atbildēja, ka tikko esot notriekts, bija šoka stāvoklī un nevarēja piecelties. Metrus 300 uz priekšu Rīgas virzienā stāvēja divas vieglās automašīnas.

Kā noskaidroju, jauns vīrietis pie stūres savam automobilim redzot, ka priekšā braucošā vieglā automašīna notriec pa ceļu malu braucošo velosipēdistu, ar strauju manevru apdzina priekšā braucošo un piespieda apstāties.

Pie stūres sēdēja jauna sieviete, kura man atzinās, ka neko neesot pamanījusi, jo koncentrējusies uz pretim braucošajiem.
Ķekavā auto notriecis velosipēdistu

Viņas automobilim bija nolauzts spogulis. Sieviete bija šokā un atvainojās cietušajam. Dažu minūšu laikā atbrauca ceļu un pašvaldības policijas, Neatliekamā medicīniskā palīdzībā. Sākotnēja pārbaude miesas bojājumus velosipēdistam neatklāja. Jaunā sieviete nebija lietojusi alkoholiskus dzērienus.

Vai jaunā autobraucēja tiks sveikā tikai ar administratīvu sodu vai tiks saukta pie kriminālatbildības, atkarīgs no vairākiem apstākļiem, pirmkārt, vai velosipēdistam tomēr neradīsies kādas veselības problēmas.

Jautājums arī, kā tiks traktēta sievietes aizbraukšana no notikuma vietas un viņas piespiedu apstādināšana: iespējams, tikai ekspertīze noteiks, vai sievietei bija jājūt saskarsme ar velosipēdistu un viņai nekavējoties bija jāapstājas, lai nedraudētu kriminālatbildība par negadījuma vietas atstāšanu.

Velosipēdists un viņa braucamais bija aprīkots ar atstarojošiem elementiem, uz mugursomas mirgoja sarkana spuldzīte un bija jau iestājusies diena, gaišs. No velosipēda bija norautas dažas detaļas.

Saistītie raksti
Rīgas – Bauskas šoseja ir noslogotākā Latvijā.

Konkrētā vietā pie Vimbukroga, kas atrodas pusotra kilometra no Ķekavas centra, regulāri notiek ceļu satiksmes negadījumi un iet bojā cilvēki, jo tur ir arī krustojums uz abām pusēm, transporta līdzekļi pēc izbraukšanas no Ķekavas Rīgas virzienā uzņem ātrumu un no otras puses vēl īsti nebremzē, abās puses ir autobusu pieturas, turpat veikals, privātmāju blīvi apdzīvots rajons.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.