Foto – Shutterstock

Latvijā parādījusies jauna ērču suga. Cik tā bīstama cilvēkiem un dzīvniekiem? 0

– Ērču suga Dermacentor, tāpat kā pārējās mums zināmās sugas, pārnēsā gan Laimas slimības izraisītājas baktērijas Borrelia burgdorferi, ar ko slimo arī suņi, gan ļoti bīstamo slimību babeziozi, ko izraisa vienšūnas asiņu parazīts Babesia canis, – informē Olaines veterinārā centra “all4pets” veterinārārste Santa Zirnīte. Pēdējos gados cilvēki ceļojumos pa dažādām valstīm ņem līdzi suņus, kaķu un suņu izstādes apmeklē kopā ar savu mājdzīvnieku. Tādējādi ir lielāka iespēja ērces ievazāt arī mūsu reģionā, spriež speciāliste. Dermacentor sugas ērču nokļūšanu Latvijā varēja veicināt arī vispārējas klimata pārmaiņas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Lasīt citas ziņas

Kukaiņi mīt aizaugušās, mitrās vietās, krūmājos, nekoptās pļavās, blakus mežiem vai izcirtumiem. Tie kļūst aktīvāki rudens periodā, kad laiks ir vēss un mitrs, bet vēl nav iestājies aukstums. Ērces spēj pārziemot un pavasarī ar pilnu jaudu gatavas baroties.

Dermacentor ērces atšķiras no mums jau ierastajām ērcēm – ir lielākas, biezākas, tām ir resnākas un garākas kājas, bet uz muguras saskatāms īpatnējs raksts. Jaunatnācējas pa jebkuru virsmu pārvietojas daudz ātrāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai pēc iespējas samazinātu risku sunim saslimt ar kādu no ērču pārnēsātām slimībām, jāizvēlas piemērotas pastaigu vietas, iespēju robežās izvairoties no purvainiem un aizaugušiem apvidiem, jālieto piemēroti aizsardzības līdzekļi. Tie plašā klāstā pieejami veterinārajās klīnikās.