Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Londonā trīs dienas noritēs Lielbritānijas un ES pēcbreksita sarunas 0

Otrdien atsākas Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) sarunas par turpmākajām savstarpējām attiecībām pēc breksita.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

Kārtējā sarunu kārta notiks Londonā un ilgs trīs dienas, taču strupceļš, kādā sarunas nonākušas vairākos svarīgākajos jautājumos, vairo bažas, ka līdz gada beigām vienošanos tā arī neizdosies panākt.

Lai gan Lielbritānija ES atstāja jau 31.janvārī, līdz gada beigām ilgst pārejas periods, kura laikā cita starpā jāpanāk vienošanās par jauno savstarpējās tirdzniecības līgumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc tam, kad Covid-19 pandēmijas jau tā aizkavētās sarunas abu pušu domstarpību rezultātā nonāca faktiskā strupceļā, Londona un Brisele jūnijā paziņoja, ka tiek uzsāktas piecas nedēļas ilgas intensīvas sarunas.

Taču līdz šim notikušās abpusējās tikšanās nav devušas vērā ņemamu progresu. Lai gan atlikušas vairs tikai divas sarunu kārtas, starp abām pusēm vairākos svarīgākos jautājumos joprojām pastāv dziļas domstarpības.

Tomēr Londona kategoriski atteikusies pagarināt pārejas periodu.

“Ievērojamas domstarpības pastāv vairākos svarīgos jautājumos,” pirmdien atzina Lielbritānijas premjerministrs Borisa Džonsona pārstāvis, konkrēti piesaucot ES piekļuvi Apvienotās Karalistes zvejas vietām.

Viņš piebildis, ka Lielbritānija turpinās “konstruktīvas” sarunas ar ES, taču brīdinājis, ka laika vairs nav daudz.

“Esam paziņojuši, ka nevēlamies, lai sarunas ievilktos līdz rudenim, ka vēlamies panākt progresu, cik ātri vien iespējams, lai sniegtu uzņēmumiem noteiktību un skaidrību, un tas nav mainījies,” žurnālistiem uzsvēra Džonsona pārstāvis.

Šo sarunu kārtu jau pirmdienas vakarā ar kopīgām vakariņām ievadīja britu delegācijas vadītājs Deivids Frosts un viņa ES kolēģis Mišels Barnjē.

Šajā kārtā paredzēts apspriest plašu jautājumu loku, sākot ar zvejniecību un vienlīdzīgas konkurences noteikumu nodrošināšanu un beidzot ar sadarbību tiesībsargāšanas un tieslietu jautājumos.

Ja vienošanos neizdosies panākt, abu pušu attiecības tirdzniecībā turpmāk regulēs Starptautiskās tirdzniecības organizācijas (STO) noteikumi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.