Foto: Fotolia

Melnais agrotīkls – sintētiskā mulča. Kur to labāk izmantot? 0

Gribu uzzināt, kā izmantot melno agrotīklu, ko pārdod veikalos. DAIGA Kuldīgā

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Krievijas drošības iestādēm “mati stāvus”. No kara atgriežas atbrīvotie cietumnieki – tos nevar savaldīt
Lasīt citas ziņas

Melnais, 50 g/m2 blīvais agrotīkls nodrošina kultūraugiem labvēlīgus augšanas apstākļus. Pirms noklāšanas augsni nepieciešams sagatavot – attīrīt no nezālēm, ielabot ar organisko mēslojumu vai minerālmēsliem, nolīdzināt vai izveidot dobes. Noliekot segmateriālu uz zemes, tas stingri jānostiepj un vairākās vietās jānostiprina. Dēstus stāda iepriekš atzīmētās un krusteniski iegrieztās vietās.

Audzējot zemenes, gurķus vai citus ķirbjaugus, mazāk jāravē, jo segums nelaiž cauri gaismu, arī kultūraugiem nezāles nav konkurentes cīņā par barības vielām. Piemēram, zemenēm uz melnā agrotīkla stīgas nesakņojas, bet paliek seguma virspusē, ogas nepieskaras zemei un līdz ar to mazāk slimo ar pelēko un balto puvi. Tās ir tīras un nogatavojas agrāk. Lai augsne ātrāk iesiltu, arī lauka gurķiem dobes der noklāt ar melno agrotīklu. Raža no šāda stādījuma ir tīrāka (bez seguma gurķi lietavās aplīp ar dubļiem, kurus pēc tam grūti nomazgāt).

CITI ŠOBRĪD LASA

Sintētiskais segums laiž cauri ūdeni, tāpēc spēj saglabāt mitrumu pat vieglās augsnēs. Melnais agrotīkls iztur 3–4 gadus, bet nav tik izturīgs kā melnais ģeotekstils, kas virs augsnes saglabājas vismaz piecus gadus, ja netiek mehāniski vai ķīmiski bojāts. Taču, pēc audzētāju novērojumiem, ģeotekstils nav piemērots zemeņu audzēšanai, jo karstā laikā augi uz tā drīz vien sadeg. Melno agrotīklu tirgo dažāda platuma ruļļos, tos griež arī pa gabaliem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.