Nodoklis ar atkāpi 0

Kāpēc nodokli par kapitāla pieaugumu piemēro ar atpakaļejošu datumu? Pārdevu zemi, un man piemēroja nodokli par laiku, kad to biju atguvis (1992. gada 2. septembrī). 
Ivars Kandavā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11.9 panta “Ienākuma no kapitāla noteikšana” pirmo daļu kapitāla pieaugumu nosaka, no kapitāla aktīva atsavināšanas cenas atņemot iegādes vērtību un kapitāla aktīvā veikto ieguldījumu vērtību tā turēšanas laikā.

Šā likuma 11.9 panta septītā daļa paredz, ja nekustamais īpašums iegūts, atjaunojot īpašuma tiesības, tad par iegūšanas (iegādes) vērtību uzskata minētā nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību (aktuālo).

CITI ŠOBRĪD LASA

Tādējādi, ja īpašumu pārdod par lielāku vērtību nekā tā kadastrālā vērtība uz 1. janvāri, no starpības jāmaksā 15 % iedzīvotāju ienākuma nodoklis par kapitāla pieauguma.

Līdz 2010. gadam tiem, kas īpašumus atguva denacionalizācijas ceļā, nodoklis nebija jāmaksā, jo toreiz likumā un attiecīgajos noteikumos bija rakstīts, ka šādiem īpašumiem iegādes vērtība ir vienāda ar pārdošanas vērtību. Minētā īpašuma pārdošanu vajadzēja uzrādīt gada ienākumu deklarācijā kā neapliekamo ienākumu.

Šis ir nodokļu politikas jautājums. Šādus un līdzīgus jautājumus vajadzēja uzdot likumdevējiem, jo bija periods 2009.gadā, kad politiķi uz vienu gadu likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” bija paredzējuši labvēlīgus nosacījumus darījumos ar nekustamajiem īpašumiem, kaut arī pirms tam bija noteikti ierobežojumi.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.