Foto – Anda Krauze

Pogājama šalle slinkajā žakardā 0

Nocelto valdziņu rakstus mēdz saukt arī par slinko žakardu. Šķietami sarežģītais raksta motīvs top, adot tikai labiski un izmantojot vienas krāsas dziju. Tas īpaši noder šallei, jo malas nerullējas un veido dekoratīvu kreiso pusi. Vienīgais mīnuss – adījums aug samērā lēni un patērē daudz dzijas.

Reklāma
Reklāma

Darba gaita

VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
VIDEO. Artuss Kaimiņš savā raidījumā pamatīgi nokaitina LTV leģendu Andreju Volmāru, kurš pamet sarunu pusratā
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Lasīt citas ziņas

Uzmet 54 valdziņus un ar gaišo dziju ada šauru maliņu rievotajā rakstā (turp un atpakaļ labiski). Pēc tam ada rakstu (skatīt shēmu). Shēmā viena rūtiņa nozīmē vienu valdziņu un divas kārtas. Ar melnu rāmīti iezīmēts viens raksta atkārtojums (raports). Raksta izkārtojums: 3 valdziņi malai, 4 x 12 raksts, 3 malas valdziņi.

1. kārtu (labā puse) ada ar tumšāko dziju. Raksta shēmā redzamās tumšās rūtiņas ada labiski, gaišās rūtiņas noceļ (dzija atrodas darba kreisajā pusē, t.i., adījuma aizmugurē).

CITI ŠOBRĪD LASA

2. kārtu (kreisā puse) ada ar tumšāko dziju. Raksta tumšās rūtiņas ada labiski, gaišās rūtiņas noceļ (dzija atrodas darba kreisajā pusē, t.i., adījuma priekšpusē). Sanāk, ka izada un noceļ tieši tos pašus valdziņus kā iepriekšējā kārtā.

3. kārtu (labā puse) ada ar gaišāko dziju. Raksta gaišās rūtiņas ada labiski, tumšās rūtiņas noceļ (dzija atrodas darba kreisajā pusē, t.i., adījuma aizmugurē).

4. kārtu (kreisā puse) ada ar gaišāko dziju. Raksta gaišās rūtiņas ada labiski, tumšās rūtiņas noceļ (dzija atrodas darba kreisajā pusē, t.i., adījuma priekšpusē).

Pēc šā principa turpina adīt, katrā otrajā kārtā samainot dziju.

Nobeigumā ada šauru maliņu rievotajā rakstā. Lai veidotu pogcaurumus, to atrašanās vietā izdara apmetumu un saada kopā divus valdziņus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.