Reirs: Bankas nodarbojās ar biedēšanu, finanšu un ekonomisko vardarbību 60

Līva Sila, TV24

“Situācija, kad komercbankām ir tādi resursi, kurus viņi dienu un nakti glabā Latvijas bankā, nevis iegulda tautsaimniecībā, nav pieņemama,” TV24 raidījumā “Naudas cena” saka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs (JV), finanšu ministrs (2019-2022) Jānis Reirs.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Ne uz priekšu, ne atpakaļ tīruma malā – palīdzīgu roku “ātrajiem” sniedz fiksi vietējie puiši: Personāls sūta jums sveicienus! 15
Lasīt citas ziņas

Bijušais finanšu ministrs norāda, ka biedēšana ir viens no vardarbības veidiem, un, ka “bankas nodarbojās ar biedēšanu, finanšu un ekonomisko vardarbību 2010.gadā, stāstot, ka mums ir viņu kļūdas jālabo un jāaizdod vairāk kā miljards eiro. Nekādā veidā neatbalstot Latvijas iedzīvotājus, bet gan banku sistēmu. 2019.gadā bankas atkal šo pašu dziesmu dziedāja”.

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs uzskata, ka Latvijā salīdzinoši ar Iguniju, kur bankām ir peļņas nodoklis, kas katru gadu tiek maksāts, “mūsu komercbankas piecus gadus uzkrāj līdzekļus, tātad viņiem šī nodokļu daļa, ko valsts neieņēma nodokļos, ir pa nulli, kapitāls vai resurss ir pa nulli. Situācija, kad komercbankām ir tādi resursi, kurus viņi dienu un nakti glabā Latvijas bankā, nevis iegulda tautsaimniecībā, nav pieņemama,” J.Reirs uzskata, ka ir jāveic izmaiņas, tāpēc budžeta komisija esot uzsākusi darbu – AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” pārveidi par komercbanku.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums ir nepieciešams finansējums uzņēmējiem, bankas šo finansējumu nenodrošina. Kāpēc Lietuvā un Igaunijā šī kreditēšana ir apmēram divas reizes lielāka nekā Latvijā no IKP? Te ir arī komercbanku menedžeru atbildība,” uzskata bijušais finanšu ministrs.

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt