Foto: mammadaba.lv

Skaidro eksperts! Kas ir aizsargājamās dabas teritorijas? 2

Aizsargājamas dabas teritorijas. Platības, kas apzīmētas ar šādu jēdzienu ārpus Rīgas robežām sastopamas gana bieži, bet vai realitātē zinām, ko nozīmē, piemēram, saimniekošana šādos apvidos?

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

“Aizsargājamas dabas teritorijas ir tās vērtības, kas ir no dabas viedokļa saglabājamas,” RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis” skaidro Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora vietnieks Andris Širovs.

“Tās ir teritorijas, kur patiešām ir sastopamas retas sugas. Tas galvenais, kas jāsaprot, ka ir nedaudz jāpadomā, ko mēs darām dabas teritorijās, un pēc iespējas ir jāiegūst informācija par to, kas konkrētajā īpašumā, piemēram, ir svarīgākās dabas vērtības, kuras nedrīkst tikt iznīcinātas,” norāda speciālists.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Saimniekošanas uzmanīšana būtu jāskatās tieši no tā, kas ir šī konkrētā teritorija. Katrai teritorijai ir savi noteikumi.”

Runājot par aizsargājamām dabas teritorijām, A.Širovs skaidro, ka šis “tīkls” mainās ļoti maz. “Pēdējo 5- 10 gadu laikā šo teritoriju skaits palielinājies par dažām teritorijām.

Parasti šajās teritorijās visvērtīgākais var būt gan dažādo putnu ligzdas, tās var būt vietas ar retu augu atradnēm. Parasti tas, protams, nav dēļ viena putna, auga, koka. Tas ir vesels komplekss, eksistence dabas sugām,” norāda A.Širovs.

Visu raidījumu par saimniekošanu dabas aizsardzības teritorijās skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.