Skaidrojam! Vai kūdras resursu izmantošana ir ilgtspējīga? 12

Cenas tīrelis ir otrais lielākais purvu masīvs. Tas ir labs piemērs tam, ka vienuviet sadzīvo gan saimniecība, gan arī dabas liegums. Taču svarīgs jautājums ir tas, vai un cik viegli šīs dabas vērtības sadzīvo ar cilvēku darbības radīto spiedienu.

Reklāma
Reklāma
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

“Ja mērs raugāmies purvu kontekstā, vadoties no purvu veidošanās ātruma un apstākļiem, gribētu teikt, ka šīs divas lietas nav savienojamas,” TV24 raidījumā “Dabas tops” norāda Ķemeru nacionālā parka Dabas izglītības speciālists Jānis Šlūke. “Lai arī mēs varam teikt, ka kūdras un purva veidošanās procesus varam novērot cilvēka dzīves laikā, purva pamatveidošanās ķieģelītis ir sfagnu sūna, kas visos notiekošajos procesos ir iesaistīta un veido aptuveni vienu milimetru kārtas gadā.”

“Tad ir jautājums – cilvēka dzīves laikā tie ir 10 centimetri. Un te mēs saņemam atbildi – kūdras resursu izmantošana nav ilgtspējīga,” uzsver speciālists.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visu raidījuma jaunāko epizodi skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Par raidījuma saturu atbild TV 24.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.