Skaidrojam! Vai kūdras resursu izmantošana ir ilgtspējīga? 12

Cenas tīrelis ir otrais lielākais purvu masīvs. Tas ir labs piemērs tam, ka vienuviet sadzīvo gan saimniecība, gan arī dabas liegums. Taču svarīgs jautājums ir tas, vai un cik viegli šīs dabas vērtības sadzīvo ar cilvēku darbības radīto spiedienu.

Reklāma
Reklāma
“Baisi izkāmējusi, pārgurusi, nošņurkusi nelaimes čupiņa!” mammas dalās pieredzē, kādā stāvoklī bērni atbraukuši no Dziesmu svētkiem 163
Kokteilis
Burvīgi pēc dabas! Tie, kas dzimuši šajos datumos, viegli iegūst to, ko vēlas
Veselam
Centies zaudēt svaru, bet nesanāk? Iespējams, tavam organismam trūkst šo 6 vitamīnu, kas var būtiski ietekmēt vielmaiņas darbību
Lasīt citas ziņas

“Ja mērs raugāmies purvu kontekstā, vadoties no purvu veidošanās ātruma un apstākļiem, gribētu teikt, ka šīs divas lietas nav savienojamas,” TV24 raidījumā “Dabas tops” norāda Ķemeru nacionālā parka Dabas izglītības speciālists Jānis Šlūke. “Lai arī mēs varam teikt, ka kūdras un purva veidošanās procesus varam novērot cilvēka dzīves laikā, purva pamatveidošanās ķieģelītis ir sfagnu sūna, kas visos notiekošajos procesos ir iesaistīta un veido aptuveni vienu milimetru kārtas gadā.”

“Tad ir jautājums – cilvēka dzīves laikā tie ir 10 centimetri. Un te mēs saņemam atbildi – kūdras resursu izmantošana nav ilgtspējīga,” uzsver speciālists.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visu raidījuma jaunāko epizodi skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Par raidījuma saturu atbild TV 24.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.