Praktiski
Mājas

Soli pa solim: kā atdzīvināt ādas mēbeles0

Foto: pexels.com

Ādas mēbeles ir izturīgas un viegli kopjamas, taču arī tās var skart laika zobs – dīvāniem bieži vien visvairāk cieš tieši sēžamā daļa un gali. Mēs sniegsim padomus, kā atjaunot ādas mēbeles, lai tās turpinātu kalpot kā mājīgs atpūtas stūrītis.

Izvēlamies krāsu!
Krāsai jābūt domātai tieši ādas mēbelēm. To var iegādāties būvmateriālu veikalos vai apavu labošanas darbnīcās. Jāatceras, ka nāksies krāsot visu mēbeli vienlaicīgi, jo, ja gribēsiet nokrāsot tikai daļu, būs redzams krāsojuma “ielāps”.

Ja veikalā pieejamais tonis nav piemērots, varat mēģināt sajaukt krāsas, piemēram, brūnajai krāsai pievienot mazliet melnās krāsas, lai iegūtu tumši brūnu toni.

Nepieciešamie materiāli :Ādai paredzētā krāsa un aizsargkrāsa, darba cimdi, acetons, lupatiņas, ziepes, ūdens, ūdens izsmidzinātājs.

Instrukcija krāsošanai

1. Sagatavojam telpu

Foto: kallibry.ru

Novietojiet ādas dīvānu (vai krēslu) labi vēdināmā telpā. Visvairāk piemērota šim nolūkam būs garāža vai piemājas zāliens vasarā, bet, ja tādas iespējas nav, jo jūs dzīvojat dzīvoklī, tad sagatavojiet telpu, atverot visus logus, bet dīvānu novietojiet uz vecas vaskadrānas vai avīzēm.

2. Attīrām ādas mēbeles virsmu

kallibry.ru

Ar lupatiņu un ziepjūdeni nomazgājiet visu dīvāna virsmu. Lupatiņai jābūt nedaudz mitrai. Izvairieties no lieka slapjuma, lai ūdens nenokļūtu dīvāna krokās.

3. Apstrādājam virsmu ar acetonu

kallibry.ru

Lai sagatavotu virsmu krāsošanai, apstrādājiet dīvānu ar acetonā samērcētu lupatiņu.

4. Mitrinām ādu

Foto: kallibry.ru

Uz dīvāna izsmidziniet nedaudz ūdens, tādējādi sagatavojot virsmu krāsas uzsūkšanai.

5. Krāsojam

Foto: kallibry.ru

Uzlejiet nedaudz krāsas uz tīras lupatiņas vai sūklīša un ar to sāciet krāsot dīvānu. Krāsojiet lēnām, pa nelielam gabaliņam. Noteikti izmantojiet cimdus, lai pasargātu rokas. Ja ilgā procesa dēļ smidzinātais ūdens ir izžuvis, tad izsmidziniet to atkārtoti. Turpiniet krāsošanu, līdz viss dīvāns vai krēsls būs noklāts ar krāsu.

6. Noņemam lieko

Foto: kallibry.ru

Ar sausu un tīru lupatiņu uzmanīgi noslaukiet visu dīvānu, lai atbrīvotos no krāsas pārpalikumiem un izlīdzinātu toni.

7. Ļaujam žūt

Foto: kallibry.ru

Pēc nokrāsošanas aptuveni 1–2 stundas ļaujam krāsai nožūt, tad krāsojam atkārtoti. Krāsu var uzklāt trīs un vairāk reizes, līdz iegūtais tonis jūs apmierina. Lielākoties vēlamo toni iegūsiet pēc 3–6 krāsas slāņiem.

8. Uzklājam aizsargslāni

Saistītie raksti
Foto: kallibry.ru

Tad, kad uzklāts pēdējais krāsas slānis un esat ieguvuši vēlamo toni, ir jāuzklāj aizsargslānis. To var iegādāties turpat, kur krāsu mēbelēm. Atkarībā no izvēlētā aizsargslāņa virsma būs matēta vai glancēta. Uzklājiet aizsargkrāsu un ar mitru lupatiņu izlīdziniet to.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Noziedznieki siro prestižajā Pierīgas Langstiņu rajonā: Gerkenam nozog dārglietas, Rimševicam – seifu, bet advokātu Rebenoku nežēlīgi noslepkavo 6
7 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Nav skaidrs ar ko viņi nodarbojas!”: Rīgas pašvaldības policijā, vairākus gadus, iespējams, fiktīvi “strādā” daži vadošie darbinieki
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Azerbaidžāna izsludina karastāvokli: Baku un citās pilsētās ieviesta komandantstunda
1 stunda
AT
Andris Tiļļa
Praktiski
FOTO. Aktieris Kaspars Gods ar draugu un kolēģu atbalstu iekārtojis mājokli: kādreiz te bija bērnudārza grausts, tagad – mīlīga muižiņa
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Nākošnedēļ lems, vai atļauto ātrumu apdzīvotās vietas samazināt līdz 30 kilometriem stundā 17
11 stundas