Ekrānšāviņš no “X”

“Uz teātri mājas čībās!” Sociālo tīklu lietotāja neizpratnē par sabiedrības dāmas apavu izvēli, apmeklējot pirmizrādi Jaunajā Rīgas teātrī 148

Aizvadītajā nedēļā, beidzot, pēc septiņus gadus ilgušas ēkas rekonstrukcijas, savās mājās atgriezās Jaunais Rīgas teātris. Lielā zāle tika atklāta ar Alvja Hermaņa režisēto izrādi “Sapņu tulkotāju sekta.” Pirmizrāde pulcēja kopā ne mazums vien sabiedrībā zināmu, solīdos apģērbos tērptu cilvēku.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Lasīt citas ziņas

Taču, kādas sociālā tīkla “X” lietotājas uzmanību piesaistīja vienas konkrētas dāmas tērps, precīzāk – apavu izvēle. Savā profilā lietotāja “D_Luuse”, daloties ar fotogrāfiju, kas sabiedrības dāmai kājās, rakstīja: “Es ļoti atvainojos, šis ir zemi no manis. Bet nespēju noturēt sevī šoku, ka tagad uz teātri varu iet ar mājas čībām un naktskreklā.”

Kā redzams attēlā, sieviete bija tērpusies garā kleitā rozā toņos, bet kājās baltas zeķubikses un pūkaini apavi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī citi “X” lietotāji neslēpa savu neizpratni par savdabīgo izvēli. Tikmēr etiķetes eksperte Aija Strautmane, lūgta komentēt konkrēto gadījumu, norādīja, ka šādi apavi ir modē un dāmas modernais izskats ir atbilstošs vietai, kuru apmeklē.

“Gērbšanās stils un tas, ko mēs velkam mugurā, ir saistīts ar arhitektūru. Jaunais Rīgas teātris nav arhitektoniski bagāts – tā nav opera ar zeltu, ar kristāliem vai Nacionālais teātris. Jaunais Rīgas teātris ir moderna, bet vienkārša ēka. Konkrētajā gadījumā dāmai kājās ir modernas kurpes, kuras neviens neliedza vilkt.”

Aija Strautmane norāda, ka paši teātri var noteikt un pieprasīt kādos apģērbos skatītājiem ir jāierodas uz izrādēm, taču neviens to Latvijā negrib darīt. “Uz biļetēm nav norādīts kādā apģērbā jāierodas uz teātra izrādi.”

Moderna vieta atļauj modernu tērpu. Ir būtiski skatīties, ko pieprasa arhitektūra un vadīties pēc tās arī savu tērpu izvēlēs.

“Protams, aiziet, piemēram, uz Nacionālo teātri čībkurpēs īsti nebūtu lāgā, bet uz Jauno Rīgas teātri – nesaskatu tajā nekādu problēmu, jo arhitektūra nepieprasa pārgreznus tērpus.”

Jautāta, vai etiķete un normas, kas jāievēro apģērba izvēlē dodoties uz izrādēm, kļuvušas brīvākas, etiķetes eksperte saka: “Neviena etiķete nenosaka, ka pie garas kleitas obligāti jāvelk augstpapēžu kurpes, taču, runājot par džinsām – neviens intelektuāls cilvēks neiet uz teātri ar kūtsbiksēm.”

Kā noskaidroja LA.LV, sabiedrības dāma, kuras apavi piesaistīja cilvēku uzmanību “Sapņu tulkotāju sekta” pirmizrādē, bija miljonāra un mecenāta Jāņa Zuzāna mīļotā sieviete.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.