Ekrānuzņēmumi no video

VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā 221

Sociālajos tīklos parādījušies vairāki video, kuros redzams, kā mobilizētie Krievijā svin došanos uz fronti – daļa ir tā piedzērusies, ka vairs neturas kājās. Citi sarīkojuši kautiņus.

Reklāma
Reklāma

Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Lasīt citas ziņas

Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Oleksejs Arestovičs savā “Telegram” kanālā raksta, ka jau trešajā dienā ir skaidrs, ka Krievijā īstenotā mobilizācija ir kļuvusi nekontrolējama.

Viņš norāda, ka daudzi mobilizētie nesaprot, kas vispār notiek. To apliecina arī video, kuros redzams, kādi kandidāti tiek vesti uz fronti. Savukārt tie, kas saprot, ir šokā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt ukraiņi sociālajos tīklos uzjautrinās: “Rašistu “zilīšu bataljonam” ir pirmie zaudējumi. Un viņi nav pat vēl līdz frontei tikuši.”

Krievijas Aizbaikāla novadā mobilizācijas dēļ ievieš sauso likumu

Pārmērīgās mobilizēto dzeršanas dēļ Krievijā jau dažviet ievieš sauso likumu.

Krievijas Aizbaikāla novadā vairākās pilsētās un rajonos varasiestādes ieviesušas sauso likumu, šo soli skaidrojot ar “daļējās mobilizācijas” situāciju, piektdien pavēstīja amatpersonas.

Alkoholisko dzērienu tirdzniecības aizliegums ieviests Gornijas un Borzjas pilsētās, kā arī novada galvaspilsētas Čitas Pesčankas rajonā, teikts novada valdības lēmumā.

Lēmums pieņemts saistībā ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojumu par “daļējo mobilizāciju”.

Visās Aizbaikāla novada pašvaldības alkoholiskos dzērienus aizliegts tirgot 300 metru rādiusā ap kara komisariātiem. Izņēmums noteikts vienīgi sabiedriskās ēdināšanas vietām un beznodokļu veikaliem.

Valdības rīkojumam nav beigu termiņa. Tas noteikts uz Putina izsludinātās mobilizācijas periodu, un arī tam nav beigu datuma.

Gornijā, Borzjā un Pesčankā atrodas armijas daļas, norāda portāls “Taiga Info”.

Jau vēstīts, ka Kremlis atklāti neievēro izsludinātos “daļējās mobilizācijas” nosacījumus par to, ka tiks iesaukti tikai pilsoņi ar militāro pieredzi, konstatējuši ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Reklāma
Reklāma

Krievijas oficiālās amatpersonas iepriekš apgalvoja, ka daļējā mobilizācija skars tikai 300 000 vīriešu un tikai tos, kam ir iepriekšēja militārā pieredze.

Rietumu un Krievijas opozīcijas mediji ziņojuši par gadījumiem, kad pavēstes tiek izsniegtas protestu dalībniekiem Maskavā un Voroņežā.

Mediji vēsta arī par daudziem gadījumiem, kad pavēstes saņēmuši cilvēki pilnīgi bez jebkādas militārās pieredzes.

Tā pavēsti par iesaukšanu armijā saņēmis bankas informācijas tehnoloģiju speciālists, kas nekad nav dienējis armijā un nav apmeklējis militārās sagatavošanas kursus augstskolā, vēsta opozīcijas mediji.

Burjatijas universitātes students publicējis kadrus, kuros redzams, kā nacionālās gvardes un militārās policijas pārstāvji aizved sev līdzi, kā noprotams, mobilizācijai studentus no mācībām, neraugoties uz to, ka Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu vairākkārt apgalvojis, ka studenti netiks mobilizēti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.