Zanda Kalniņa-Lukaševica: Ungārijas rīcība šobrīd apdraud Eiropas un mūsu drošību 62

“Ungārijas rīcība šobrīd apdraud Eiropas un mūsu drošību,” TV24 raidījumā “Ziņu top” izsakās Zanda Kalniņa-Lukaševica, Saeimas priekšsēdētājas biedre (JV), Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja.

Reklāma
Reklāma
Risks ir viens no vislielākajiem: jau tuvākajos mēnešos Krievijā var notikt neiedomājamākais 3
Kokteilis
Visums ir iekļāvis “melnajā sarakstā” četras Zodiaka zīmes! Uzzini, kurām zīmēm šonedēļ gaidāmi īpaši izaicinājumi 3
Veselam
Četri dzērieni, kas izraisa insulīna rezistenci un svara pieaugumu. Ar ko tos aizvietot? 13
Lasīt citas ziņas

Viņa norāda, ka Latvija ar Ungāriju nav arī lieli draugi. “Esam ilgstošā periodā norādījuši uz virkni Ungārijas rīcībām, kas mums nav bijušas pieņemamas – gan aktīvas rīcības, gan Eiropas lēmumu bremzēšana. Šobrīd Ungārijas pieeja ļaut ieceļot tās valstī būtībā neierobežotam skaitam Krievijas, Baltkrievijas pilsoņu kopā ar ģimenēm un pēc tam izmantot to, lai varētu braukāt pa visu Eiropas Savienību, rada riskus,” Kalniņa-Lukaševica saka.

Šengenas zonā valstis viena otrai uzticas, bet Ungārijas rīcība šobrīd liek ļoti apšaubīt šo uzticēšanos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no lēmumiem varētu būt atjaunot robežkontroli ap Ungārijas robežu.

Jau ziņots, ka Ungārijas puse pagaidām nav kliedējusi Baltijas valstu bažas par agresorvalsts pilsoņu atvieglotu iekļūšanu Eiropas Savienībā (ES), uzsver ārlietu ministre Baiba Braže (JV).

Kā aģentūrai LETA norādīja ministres padomniece Signe Znotiņa-Znota, Ungārija ir uzrunājusi Baltijas valstu pārstāvjus saistībā ar tās lēmumu mainīt ieceļošanas nosacījumus Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem.

“Novērtējam šo aizsākto dialogu. Vienlaikus vēlamies norādīt, ka Ungārijas puse pagaidām nav kliedējusi mūsu bažas par agresorvalsts pilsoņu atvieglotu iekļūšanu ES un šī lēmuma sekām uz kopējo ES drošību. Sagaidīsim Eiropas Komisijas (EK) izvērtējumu, un pēc tam vērtēsim situāciju, turpmākos soļus,” pauda ārlietu ministre.

Viņa pieminēja, ka Latvija kopā ar citām ES dalībvalstīm ir vērsusies EK par Ungārijas lēmuma atbilstību ES tiesībām. EK iekšlietu komisāre Ilva Jūhansone lūgusi Ungārijas valdību sniegt skaidrojumu par tās pieņemtajiem lēmumiem, lai izvērtētu to atbilstību ES regulējumam un iespējamu ietekmi uz Šengenas zonas darbību.

LETA jau rakstīja, ka 70 Eiropas Parlamenta (EP) deputāti parakstījuši vēstuli ar aicinājumu apturēt Ungārijas dalību Šengenas zonā saistībā ar vīzu noteikumu atvieglošanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem. Tā vēsta tīmekļa izdevums “Politico”.

Reklāma
Reklāma

Ungārija ir izpelnījusies jaunu ES neapmierinātību, atļaujot Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem iebraukt ES bez drošības pārbaudēm, ziņoja Vācijas izdevums RND.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns ir radījis draudus drošībai, jo starp ES teritorijā iebraukušajiem ārzemniekiem var būt Krievijas spiegi un teroristi.

Orbāns nesen devās vizītēs Kijivā un Maskavā, kuras viņš nosaucis par “miera misiju”. Pēc tikšanās ar Orbānu Krievijas diktators Vladimirs Putins paziņoja, ka Krievija un Ungārija ir parakstījušas jaunus sadarbības līgumus kodolenerģētikas, lauksaimniecības un ķīmiskās rūpniecības jomā.

EP stingri nosodīja Ungārijas premjera braucienu uz Maskavu, nosaucot to par ES ārpolitikas principu pārkāpumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.