Foto – Shutterstock

Zeltainā kaķa pēdiņa: var ieaudzēt dārzā, bet jāzina, kā 0

Vai dzelteno kaķpēdiņu var izaudzēt dārzā? INTA SIGULDĀ

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Augu zinātniski sauc dzeltenā salmene (Helichrysum arenarium), bet tautā iegājies nosaukums kaķpēdiņa. Botāniķe Valda Baroniņa klāsta, ka šī suga nav iekļauta īpaši aizsargājamo sugu sarakstā, tādēļ nav speciālu ierobežojumu tās ieguvei savām vajadzībām. Dzeltenās kaķpēdiņas izplatība Latvijā ir diezgan ierobežota – savvaļā tā aug tikai Latgalē, sausos biotopos: saulainās pļavās, atmatās, mežmalās, ceļmalās. Augam patīk sausas, vieglas, smilšainas augsnes – tas būtu jāņem vērā, izrokot un pārstādot kaķpēdiņu dārzā.

Dzeltenā salmene pieder kurvjziežu dzimtai, tas ir neliels daudzgadīgs augs, kas zied koši oranždzelteniem ziediem jūlijā–augustā. Visu augu blīvi klāj zīdaini balti, tūbaini matiņi, kas atstaro saules gaismu un samazina iztvaikošanu. Kad ziedēšanas laiks beidzies, kaķpēdiņas pūkojas tāpat kā pienenes, veidojot pie sēkliņām lidpūkas. Tādējādi augi izplatās un iesējas savvaļā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pārstādot kaķpēdiņas, jācenšas sakņu kamolu pārvietot ar iespējami lielāku apkārtējās augsnes daļu. Ja augu izraus ar plikām saknītēm un pārstādīs, tas jaunajā vietā neieaugsies.

Dzeltenajai kaķpēdiņai ir plašs lietojums, tomēr visvairāk tā pazīstama kā ārstniecības augs, kas palīdz pret dažādām kaitēm, piemēram, saaukstēšanos, žults sekrēciju un urīna izvadīšanai, tāpēc saprotama dārzkopju vēlme to ieaudzēt dārzā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.