Mobilā versija
+3.3°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
16. februāris, 2012
Drukāt

1822. gada 16. februāris

16feb_galtons_2

Pirms 190 gadiem Birmingemā Anglijā piedzima antropologs, ģeogrāfs un psihologs Frānsiss Galtons. Ārkārtīgi daudzpusīgais zinātnieks bija evolūcijas teorijas izstrādātāja Čārlza Darvina brālēns.

Zinātnes vēsturē Galtons palicis ar to, ka pirmais pasaulē 1875. gadā sastādīja meteoroloģiskās kartes un pirmais sāka nodarboties ar cilvēka intelektu nosakošu testu veidošanu. Piemēram, hronometrējot laiku, kāds paiet no brīža, kad cilvēkam pasaka kādu vārdu, līdz brīdim, kad viņš nosauc vārdu, kurš asociējas ar pirmo: “skapis – drēbes” un tamlīdzīgi. Galtons tāpat zinātniski pamatoja daktiloskopiju – zinātni par cilvēka identificēšanu pēc pirkstu nospiedumiem – un pētīja dzīvnieku domesticēšanas iespējas. Viņš uzsvēra, ka visi mājdzīvnieki tika pieradināti cilvēces sākotnē.

 

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+