Mobilā versija
Brīdinājums +1.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
16. februāris, 2012
Drukāt

1822. gada 16. februāris

16feb_galtons_2

Pirms 190 gadiem Birmingemā Anglijā piedzima antropologs, ģeogrāfs un psihologs Frānsiss Galtons. Ārkārtīgi daudzpusīgais zinātnieks bija evolūcijas teorijas izstrādātāja Čārlza Darvina brālēns.

Zinātnes vēsturē Galtons palicis ar to, ka pirmais pasaulē 1875. gadā sastādīja meteoroloģiskās kartes un pirmais sāka nodarboties ar cilvēka intelektu nosakošu testu veidošanu. Piemēram, hronometrējot laiku, kāds paiet no brīža, kad cilvēkam pasaka kādu vārdu, līdz brīdim, kad viņš nosauc vārdu, kurš asociējas ar pirmo: “skapis – drēbes” un tamlīdzīgi. Galtons tāpat zinātniski pamatoja daktiloskopiju – zinātni par cilvēka identificēšanu pēc pirkstu nospiedumiem – un pētīja dzīvnieku domesticēšanas iespējas. Viņš uzsvēra, ka visi mājdzīvnieki tika pieradināti cilvēces sākotnē.

 

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+