Mobilā versija
+2.1°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
16. februāris, 2012
Drukāt

1822. gada 16. februāris

16feb_galtons_2

Pirms 190 gadiem Birmingemā Anglijā piedzima antropologs, ģeogrāfs un psihologs Frānsiss Galtons. Ārkārtīgi daudzpusīgais zinātnieks bija evolūcijas teorijas izstrādātāja Čārlza Darvina brālēns.

Zinātnes vēsturē Galtons palicis ar to, ka pirmais pasaulē 1875. gadā sastādīja meteoroloģiskās kartes un pirmais sāka nodarboties ar cilvēka intelektu nosakošu testu veidošanu. Piemēram, hronometrējot laiku, kāds paiet no brīža, kad cilvēkam pasaka kādu vārdu, līdz brīdim, kad viņš nosauc vārdu, kurš asociējas ar pirmo: “skapis – drēbes” un tamlīdzīgi. Galtons tāpat zinātniski pamatoja daktiloskopiju – zinātni par cilvēka identificēšanu pēc pirkstu nospiedumiem – un pētīja dzīvnieku domesticēšanas iespējas. Viņš uzsvēra, ka visi mājdzīvnieki tika pieradināti cilvēces sākotnē.

 

Pievienot komentāru

Briselē 25.maijā notiks NATO samits (4)NATO valstu līderi 25.maijā tiksies Briselē pirmajā Ziemeļatlantijas alianses samitā kopš ASV prezidenta Donalda Trampa ievēlēšanas, kurš ir kritiski izteicies par NATO, otrdien paziņoja NATO preses sekretāre.
Draugiem Facebook Twitter Google+