Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Sestdiena, 3. decembris, 2016
8. decembris, 2014
Drukāt

1844. gada 8. decembrī

8dec_Multfilma_2

Pirms 170 gadiem, 1844. gada 8. decembrī, Monreijā, Francijā, pulksteņmeistara ģimenē piedzima franču izgudrotājs Emīls Reino.

Viņa nopelns ir pirmo multiplikācijas jeb animācijas filmu radīšana. Pie attiecīgā projektora – praksinoskopa – Reino strādāja kopš 1877. gada. Ierīce ļāva zīmējumu sēriju demonstrēt kā kustīgu attēlu. 1892. gada 28. oktobrī praksinoskops bija pilnveidots tiktāl, lai Parīzes Grevēna vaska figūru muzejā sniegtu publikai pasaulē pirmo multiplikācijas filmu izrādi. Pirmo filmiņu sauca “Nabaga Pjēro” (“Pauvre Pierrot” – fr.); to veidoja ap 500 atsevišķu zīmējumu, un tā ilga 15 minūtes. Reino savas izrādes sauca par “optisko teātri”. Viņš pats zīmēja sižetus uz garām lentēm un tos montēja. Viņš pirmais izmantoja arī filmu perforēšanu un izstrādāja animācijas radīšanā joprojām lietotas metodes. Reino darbus 20. gadsimta sākumā tomēr pilnībā izkonkurēja kinematogrāfs. Sarūgtinātais izgudrotājs lielāko daļu savu filmiņu iznīcināja un beidza dzīvi nabagu patversmē.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+