Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
20. februāris, 2013
Drukāt

1913. gada 20. februārī

20feb_kanbera_22

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 20. februārī, Austrālijas iekšlietu ministrs Kings O’Melijs iedzina pirmo ģeodēzisko mērījumu mietiņu līdzenumā starp kalniem, kur nākotnē bija jāslejas jaunajai Austrālijas galvaspilsētai Kanberai.

 

Tobrīd pilsētai oficiāla vārda vēl nebija. To ceremoniāli pasludināja līdz ar būvdarbu sākšanu tā paša gada 12. martā. Parasti min, ka vārds “canberra” vietējās aborigēnu cilts valodā nozīmējot “tikšanās vieta”, taču pēc citas versijas nosaukums esot angliskots aborigēnu valodas vārds “nganbra” – bedrīte starp sievietes krūtīm. Pēdējais vairāk atbilst Kanberas atrašanās vietas ģeogrāfijai. Jaunas galvaspilsētas būvniecība bija kompromiss gadiem ilgajā strīdā starp Sidneju un Melburnu par Austrālijas administratīvā centra godu. Kanberu plānoja amerikāņu arhitekti, un tā tika iecerēta kā parku pilsēta, kamdēļ vietējie to dažkārt sauc par “bush capital” jeb ”krūmu galvaspilsētu”.

 

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+