×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. novembris, 2015
Drukāt

Āboltiņa gatava uzņemties premjeres pienākumus kritiskā situācijā, “kad cita risinājuma nav” (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas “Vienotība” līdere Solvita Āboltiņa ir gatava uzņemties premjeres pienākumus kritiskā situācijā, turklāt viņa uzskata, ka valdošo koalīciju varētu paplašināt ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA).

Āboltiņa piekritusi, ka Laimdotas Straujumas (V) valdība nav pietiekami aktīva un svarīgi lēmumi netiek pieņemti. “Es ne vienu reizi vien esmu teikusi, ka es gribētu redzēt aktīvāku valdības rīcību. Izlēmīgāku un aktīvāku valdības rīcību.”

“Mēs pēc Parīzes atkal dzīvojam citā drošības telpā. Nekas jau nav beidzies Krimā. Esošiem apdraudējumiem nākuši klāt jauni no starptautiskā terorisma. Valdībai, lai spētu pirmkārt nodrošināt ārējo apdraudējumu, ir jābūt stabilai un pārliecinātai par tās rīcībspēju. Arī sociālā neapmierinātība, streiki apdraud iekšējo stabilitāti un tas var ķēdes reakcijā izraisīt citas sekas,” izteikusies politiķe.

“Mums ir trīs opozīcijas partijas – kamēr ir jautājums Krima un Sīrija, un līgums ar Putina “Vienoto Krieviju”, es nedomāju, ka kaut viens koalīcijā nopietni izskata jautājumu par “Saskaņas” ņemšanu koalīcijā. Kas attiecas uz Bondara partiju, viņu pluss attiecībā pret Sudrabas partiju ir tāds, ka viņi vismaz spēj parādīt, ka viņi spēj būt kā vienota komanda. Ja mēs runājam par “No sirds Latvijai”, tad es gribētu teikt, ka esmu pazaudējusi sajūtu, ka viņi ir vienota organizācija. Tur katram deputātam ir savs viedoklis, un tur nekad nezini, kurš kuram kurā brīdī piesliesies. Tur nav šo septiņu balsu, ja mēs tādā parlamenta matemātikā runājam,” par koalīcijas nākotni izteikusies Āboltiņa.

Taujāta par pašas politisko nākotni, Āboltiņa sacījusi, ka tas esot “ļoti smags jautājums”. “Nenoliedzami, pēc šīm vēlēšanām man pašai šis ir pārdomu laiks, vai man ir tiesības palikt politikā, un man ir ļoti svarīgi, ko par to domā “Vienotības” iekšienē. (…) Jo katram cilvēkam ir tas lēmums jāpieņem, izvērtējot tos ārējos apstākļus. Un šobrīd tās ir divas dilemmas – es joprojām vadu “Vienotību”, un šogad kongresā nav paredzēta līdera pārvēlēšana. Neatkarīgi no tā, vai pēc gada es būšu kandidāts vai nē, ir jābūt pārliecībai, ka tā ir jauna komanda. Dažiem nelabvēļiem patīk salīdzināt ar Tautas partiju, kam nav nekādas līdzības, jo tur bija stingra varas vertikāle. Un tiklīdz tā izira, tā izjuka šī partija. Taču mums ir identiska situācija kā “Latvijas ceļam” – ilgstoši pie varas, nespēja piesaistīt jaunus cilvēkus. Iekšēji cilvēki mēģina sev atrast izpletņus un nodrošināties, līdz ar to ir svarīgi, lai politikā nāk cilvēki, kuriem mirdz acis un kuri kaut ko grib izdarīt.”

Par premjeri Āboltiņa esot gatava kļūt “kritiskā situācijā, kad ir skaidrs, ka cita risinājuma nav”. Vaicāta, vai pašlaik ir šāda kritiska situācija, Āboltiņa atteikusi, ka “mēs droši vien analizēsim šo situāciju kongresā un valdē”.

“Svarīga ir iekšējā stabilitāte. Ar to es nedomāju stagnāciju. Tikpat svarīga ir rīcībspējas demonstrēšana. Jo mūsu sabiedrotie var mums palīdzēt, ja mēs paši esam rīcībspējīgi un stabili. Valdībai ir jābūt komandai, kas spēj saskaņoti darboties kā komanda, kurai ir absolūts atbalsts parlamentā,” piebildusi politiķe.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Dies’ atpestī no šīm šausmām!

 2. Redakcija! kļūda Atbildēt

  “Valdībai, lai spētu pirmkārt nodrošināt ārējo apdraudējumu,…” – te taču ir drausmīga kļūda!

 3. Tu jau pati esi ntā krīzes situācija. Kur nu vēl trakāk!

 4. Diezi vai aboltinjas kdzi kaads grib vispaar redzeet…

 5. Kas tev Solvita teica, ka latviešu tauta ir tik kritiskā stāvoklī, ka gribētu tevi par premjeri?

 6. sarkanmatainā veģma to tik gribētu, tā daba viņai kā glodenei.

 7. kad rižo cintisies paslaucit pagaldē kā vēstures mēslu, tad viņa krizes situācijā (savas krīzes ne jau valsts) centisies sagrābt premjeres krēslu, lai vel mazliet, mazliet palaupitu šo valsti. un tad noteikti uz briseli taisisies

 8. VISS tiek darīts, lai ĀBOLTIŅA iesēstos premjera krēslā, BET dāma NAV PADOMĀJUSI PILNĪGI NE PAR KO, KO viņai gandrīz katros komentāros izsaka vai iesaka dažādi sabiedrības loceķļi….Tur IR un BIJUŠI ĻOTI LABAS LIETAS UN PADOMI,BET…. Viņas vadība tāpat kā Tautas partijas vadība NEGRIBĒJA NEKO NE UZKLAUSĪT, NE SADZIRDĒT, NE SAPRAST…IR pārliecība, ka Āboltiņa vēl tagad NAV IZPRATUSI TAUTAS PARTIJAS BOJĀ EJAS CĒLOŅUS…Ko viņa DOMĀ darīt kā premjere, JA TIK VĀJI ORIENTĒJAS TAGADĒJĀ POLISKAJĀ SITUĀCIJĀ LATVIJĀ, KĀDA TĀ IR TIEŠI TAGAD???? 2) Vai viņa “AIZMIRSUSI”, PA KURĀM DURVĪM TIK NEKAUNĪGI PATI IENĀCA SAEIMĀ??????????????Kurzemes elektorāts to NEKAD NEAIZMIRSĪS….Viņa piemirsusi pensionāru izsmiešanu un tā izsmies arī sabiedrību, ja kļūs premjere… LAI DIEVS ATPESTĪ NO ŠIS BESTIJAS!!! Viņa ir cilvēks BEZ SPĒJAS ANALIZĒT SAVĀ DARBĪBĀ PIEĻAUTĀS KĻŪDAS UN vēl NEPIEŅEMAMĀK – ANALIZĒT UN ATZĪT SAVAS KĻŪDAS un VĒRST TĀS PAR LABU LATVIJAS SABIEDRĪBAI… Ja viņa būtu stratēģe, tad Valda Dombrovska valdīšanas laikā no Latvijas nebūtu izbraukuši tāds NĀVĒJOŠS SKAITS DARBA SPĒJĪGU CILVĒKU!!! Dombrovskis būtu NOKĀPIS no saviem AUGSTUMIEM un palīdzējis darba devējiem labot situāciju, nevis tikai NODOKĻI, NODOKĻI UN VĒLREIZ NODOKĻI… TAGAD JAU REIRA MINISTRIJĀ NOTIEK TAS PATS….TIKAI NODOKĻI….Darba devēji TUKŠĀ VIETA….

 9. Tada gadijuma atsakos no L-jas pilsonibas. AK, SAUSMAS>

Draugiem Facebook Twitter Google+