×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

ĀCM ierobežošanai vienojas stingrāk regulēt meža cūku piebarošanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) tikšanās laikā ar cūkaudzētāju un mednieku organizāciju pārstāvjiem panākta vienošanās, ka turpmāk nepieciešams stingrāk regulēt meža cūku piebarošanu, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Ministrs ar cūkkopības nozares un mednieku organizāciju pārstāvjiem tikās, lai skaidrotu vairākus aktuālus jautājumus saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību meža cūku populācijā.

Uzklausot cūkaudzētāju priekšlikumu, ka varētu atļaut medīt meža cūkas ārpus medību teritorijām un lauksaimniekiem piederošajās zemēs, ZM speciālisti paskaidroja, ka šie jautājumi jau patlaban var tikt atrisināti pašvaldību medību koordinācijas komisijās tajās teritorijās, kurās saistībā ar ĀCM ārkārtas situācija nav izsludināta.

Savukārt teritorijās, kur ārkārtas situācija saistībā ar ĀCM ir izsludināta, par šo jautājumu lemj Valsts meža dienests. Turklāt abos gadījumos situācijas tiek izvērtētas individuāli atbilstoši apstākļiem konkrētajā teritorijā, tajā skaitā izvērtējot medību drošības apsvērumus.

Tikšanās dalībnieki vienojās stingrāk regulēt meža cūku piebarošanu, jo to kā iedarbīgu pasākumu meža cūku skaita samazināšanā ir atzinuši daudzi eksperti, tajā skaitā Eiropas Komisijā. Meža cūku piebarošana ziemā ierobežo dabisko atlasi un veicina šo dzīvnieku intensīvāku vairošanos, piebilst ZM.

Zemkopības ministrs cūkaudzētāju un mednieku pārstāvjiem arī paskaidroja, ka, kaut arī meža cūka ir limitētais medījamais dzīvnieks, limitu noteikšana pašlaik neierobežo meža cūku medīšanas apjomu, bet gan ir uzskaites un kontroles instruments.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.1
Alūksne +20.5
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.0
Jelgava +19
Ventspils +18.0
Limbaži +20
Madona +20
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+