Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Āfrikas cūku mēris apstiprināts vēl vienai mājas cūkai

cuka_sa_10

Vakar, 3. jūlija vēlā vakarā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēma laboratorisko analīžu rezultātus, kas apstiprina, ka Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīruss apstiprināts vienai mājas cūkai un vienai meža cūkai, vēsta PVD.

Par mājas cūku saslimšanu Krāslavas novada Piedrujas novadā veterinārārstu informēja dzīvnieku īpašnieks, novietnē bija divas nobarojamās cūkas, no kurām ĀCM vīruss laboratoriski apstiprināts vienai cūkai. Dzīvnieki tika turēti āra aplokos, novietne bija reģistrēta Lauksaimniecības datu centrā (LDC).

Savukārt meža cūka tika atrasta Krāslavas novada Indras pagasta pierobežā.

Līdz ar to uz doto brīdi ĀCM vīruss apstiprināts 13 meža un četrām mājas cūkām.

Līdz 4. jūlijam PVD inspektori ĀCM aizsardzības un uzraudzības zonā ir pārbaudījuši 2 168 saimniecības, no kurām cūkas tiek turētas 313 saimniecībās, kopējais mājas cūku skaits 1 559. Laboratoriskai izmeklēšanai ir noņemts 861 asins paraugi.

Ir pārbaudītas visas mājas un saimniecības Ķepovas Dagdas, Robežnieku un Svariņu pagastos. Pārējā teritorijā pārbaudes turpinās.

Pārbaužu laikā inspektori konstatēja 163 dažādu pārkāpumu, t.sk. nereģistrētus dzīvniekus, pārkāpumus cūku pārvietošanā un vienā gadījumā nebija reģistrēta cūku novietne. Par pārkāpumiem dzīvnieku turētājiem šobrīd sodi netiks piemēroti, taču ja tas tiks konstatēts atkārtotās pārbaudēs, sodi tiks piemēroti, jo nereģistrēta novietne un dzīvnieki ir rupjš noteikumu pārkāpums un rada draudus izsekojamībai, līdz ar to arī slimībām.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (6)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Pasaulē
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr: Valsts izģērbj mazo uzņēmēju (10)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Draugiem Facebook Twitter Google+