×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

Aicina meklēt gada vārdu, nevārdu un spārnoto teicienu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Latviešu valodas attīstības kopa sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību un Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisiju izsludina akciju “Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens”, aģentūru LETA informēja akcijas rīkotāju pārstāve Ieva Kolmane.

Kolmane norādīja, ka akcijas mērķis ir veicināt visplašākās sabiedrības un visu paaudžu interesi un diskusijas par valodas kultūru un valodas pārmaiņām.

Gada vārds ir spilgtākais un trāpīgākais pēc latviešu valodas likumībām veidotais vārds, kas pirmo reizi izskanējis, kļuvis populārs vai popularitāti atguvis 2013.gadā, vai arī jau pazīstams vārds, kas lietots ar šim gadam raksturīgu jaunu vai īpašu nozīmi.

Gada nevārds – visnejēdzīgāk darinātais vai visnevajadzīgāk no citas valodas aizgūtais vārds, kas parādījies vai manāmi izplatījies šajā gadā, vai arī jau pazīstams vārds, kas šajā gadā plaši lietots ar visneiederīgāk vai visnevajadzīgāk sagrozītu nozīmi, piemēram, pēc citu valodu parauga.

Gada spārnotais teiciens – spilgtākais vai dīvainākais teiciens, kas īpaši bieži lietots vai sevišķi pamanīts 2013.gadā.

Ieteikumi 2013.gada vārdam, nevārdam un spārnotam teicienam sūtāmi līdz nākamā gada 13.janvārim, rakstot uz e-pasta adresi “gadavards@inbox.lv” vai ieteikumus sūtot RLB Latviešu valodas attīstības kopai Merķeļa ielā 13, Rīgā, LV-1050.

Sūtītāji aicināti, ja iespējams, norādīt, kur vārds vai teiciens dzirdēts, kādā publikācijā tas lasīts un kādā sakarībā lietots. Akcijas rīkotāji lūdz norādīt arī savu vārdu.

Apkopotos ieteikumus apspriedīs akcijas rīkotāju sabiedriska valodas teorētiķu un praktiķu žūrija, kuras sastāvs būs zināms pēc Jaungada. 2013.gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens tiks izsludināti nākamā gada janvāra nogalē.

2012.gada vārds bija “ziemotne”, nevārds – “uzrunāt (problēmu)”, spārnotais teiciens – “Vilks paziņoja, ka Lapsas sūdzība par Zaķa pārkāpumu tiks izskatīta”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Viņi tur pastaigājas starp kalniem un jūru (autors – Bērziņu Andža)

  2. “Euro” – gada nevārds. Vārds, kuru ārzemju lielvaras aizliedza mums tulkot. Likumu teksti tagad piecūkoti ar netulkotu vārdu kursīvā.

Draugiem Facebook Twitter Google+