×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Aicinājumu runāt valsts valodā nodēvē par aizliegumu lietot krievu valodu (28)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas interneta vietne “gazeta.ru”, rakstot par Latvijas Valsts valodas centra 16. janvārī izplatīto aicinājumu darbavietās lietot valsts valodu, paziņojusi, ka “Latvijā darbavietās ir aizliegts runāt krievu valodā”.

Šādu interpretāciju par Valsts valodas centra izplatīto aicinājumu Krievijas interneta vietne “gazeta.ru” aizguvusi no laikraksta “Vesti Segodņa” interneta vietnes “vesti.lv”. Ar aicinājuma tekstu ikvienam ir iespējams iepazīties Valsts valodas centra mājas lapā.

“Valsts valodas centrs ir saņēmis vairākus iesniegumus par to, ka darbavietās, kur amata un profesionālos pienākumus darbinieki veic citu personu klātbūtnē, piemēram, veikalos, sabiedriskajā transportā, birojos vai iestādēs, savstarpējā saziņā darbinieki izmanto svešvalodu, visbiežāk – krievu valodu,” norādīts centra izplatītajā aicinājumā. “Viens no Valsts valodas likuma mērķiem ir latviešu valodas saglabāšana, aizsardzība un attīstība. Vienlaikus Valsts valodas likums noteic, ka likums neattiecas uz valodu lietošanu Latvijas iedzīvotāju neoficiālajā saziņā. Tā kā darbinieku savstarpējā saziņa svešvalodā ir dzirdama citiem pasažieriem, veikalu, biroju, iestāžu apmeklētājiem, nevar uzskatīt, ka šī ir neoficiālā saziņa. Līdz ar to nav pieļaujams, ka darbinieki, veicot amata un profesionālos pienākumus, savā starpā sarunājas svešvalodā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Nu protams, galvenais tas – Kada bus Labuma no sa “likuma” Latvijai 😉
  Vai pat svarigi: Kada Labuma bus !mums cilvekiem kurie dzivo Latvija?
  Vai Jus domajat ka bus labak dzivot tiem kurie so valodu ne parvalda?

  Krievs ar 6vaku ne labu gramatiski jau komente ta ^^^
  Un ar cienu,
  Andrej 🙂

 2. Nu , bet pilnīgi pareizi! Atbalstu tādu likumu!

 3. visi tapat runa sava starpa krievu valoda nemaz nebaidoties no ispekcijas darba vietas.ka varetu uzlikt sodu ha ha

 4. Līdz ar to nav pieļaujams, ka darbinieki, veicot amata un profesionālos pienākumus, savā starpā sarunājas svešvalodā.” – tas ir tikai normāli. Citās valstīs tas jau sen tiek praktizēts un nav iedomājams, ka varētu būt otrādi. Neesmu dzirdējusi Vācijā, kad kāds piem.bankas darbinieks darba laikā klientu klātbūtnē sarunātos turciski, vai arī Anglijā restorānā viesmīļi apspriežas poļu vai indiešu valodā darba laikā klientu klātbūtnē.

 5. jebkura cilvēka goda lieta zinat un lietot tās valsts valodu kura viņš dzīvo

 6. hah, ja es nezinātu krievu val., es Bulgārijā, būtu sen jau pazudis……..par valodām,……tad aizliedzam visu, gan Vācu, gan Angļu, Franču valodas kursus, pārtraucam sadarbību ar ārvalstu partneriem, un dzīvojam tumsonībā.

  Dzīvojot Bulgārijā, kopā ar vienu jaunieti no Vācijas, viņa vecāki arī zin krievu valodu……un viņi to iemācījās skolā, Vācijā….un nezkapēc par to nesūdzās…..

 7. Mums ir visas galvenās kārtis rokā: krievu valoda nav ES oficiālā valoda. ES teritorijā visiem jārunā ES oficiālajās valodās.
  Sauklis: Runāsim valsts valodā – ES oficiālajā valodā.
  Tā, lūk

 8. Krievus melošanā neviens nav pārspējis un nepārspēs.Tāpat arī stulbumā(ne visi tādi),ja dzīvo mūžu valstī ,kuras valodu nezina.Man būtu kauns visai pasaulei gadiem ilgi stāstīt-esmu muļķis un nevaru neko iemācīties.Un galvenais neļaut mācīties arī saviem bērniem,jo tieši bērni valodu apgūst visātrāk.

  • Tie’si t’a! Vis’a E.S valsts ofic’ala valoda ir ang’lu! L’udzu run’asim E.S. valoda un nav te daudz apspriest! Un vel vienam p’ar’ak lielam gudriniekam, sakar’a ar valodu. pieverst uzman’ibu! Hip Hip Urra!

 9. Tb interpretācija ir aplama un etniskie krievi savā starpā darbā drīkstēs runāt savā valodā? Kremlis atkal melo?

 10. Par valsts valodas nelietošanu lLatvija vajag piemērot bargus sodus,veikalos,tirgos,firmās valsts iestādes.Piemēram Venspils nafta.Ne jau no 250EUR bet gan no 1000 EUR līdz 5000 EUR no šādiem sodiem krievi ātri iemācītos runāt latviski.Būtu naudina inspektoru algām un bērnu invalīdu ārstēšanai ārzemēs.

 11. Lai viņi dēvē kaut šīs okupantu val.aicinājumu runāt darbā kā grib,lai izlasa SAVA prezidenta pieteikto likumu iebraucējiem darba meklējumos.Tas ir kā pie mums pie naturalizācijas!Lai iztīra savu durvju priekšu,jo Krimā tikai vārdos ir līdzvērtīga tatāru val.bet ne dzīvē !Dep.Ločmele arī ar pretenzijām,ka māte redz LV jau 50 g.,bet vaLSTS VAL.NEPROT UN NEVIENS VIŅAI NEDĀVINA PILSONĪB
  Par ko LuŅova???Par nodokļu maksāšanu?Atrod valsti kur tas nav jādara un ja dara,tad dod ordeņus?
  Šo aicinājumu VAJADZĒJA REALIZĒT jau pēc 4.maija un NOPIETNI !!Tagad jau okupanti pieprsa latvietim savu valodu kā pēc 1945.g.Tik tālu nu esam.To ka te daudz okupantu un 5-tā kolonna ,jāpateicas GODMANIM un Co !!

  • Krima ir 3 valodas,kada valoda gribi tada runa,nekadu problemu nav,vienigi ja gribas paradit ka tatarus apspiez.

   • ja Krimas tatārs uzrunā krievu tatāru valodā,krievs viņam atbild tatāru valodā jeb vai tomēr tatāram krievs ir jāuzrunā krieviski?Kā tad izpaužas tā 3-valodība?

 12. MUĻKIS!!! A mņe nasrat na tvoi jazik, durak!!! ANGLIS TĀDS! TUMSOŅA!!!

 13. Un kāda Valsts valodas centram darīšana, kādā valodā darbinieki runā savā starpā? Ja Anglijā vai Īrijā latviešiem, poļiem vai ķīniešiem mēģinātu aizliegt savā starpā runāt dzimtajā valodā, būtu brēka līdz Apvienotajām Nācijām un Cilvēktiesību Komisijai… Latvieši ir pārāk nacionāli norūpējušies, tur tā problēma.

 14. … Velreiz iemesls iesniegt NOTU vestniekam, Vesnakovam, par oficialu, nepareizu un rupjuas propagandas turpinasanos pret autonomas valsts ieksejam lietam … !

  • Pareizi pateikts – “Autonoma valsts”, kas visu izskaidro… Ja būtu “Neatkarīga”, tad varētu visu to kņadu akceptēt, bet patiesība ir tāda, ka tikai “Autonoma” kā Tatarstāna vai Čečenija un jātur mute…

 15. Par to vajadzētu pajautāt Krievijas vēstniekam, kad nakamreiz ieradīsies LA redakcijā.

 16. kā okupāciju par brīvprātīgu iestāšanos Padumjo Savienībā!

 17. А мне насРать на защиту вашего языка. Русские здесь коренная нация и имеют право на использование родного языка.

Draugiem Facebook Twitter Google+