×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. maijs, 2013
Drukāt

Aizsardzības ministrs nepieņem Kleina atlūgumu

Foto-LETAFoto-LETA

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) piektdien, 24.maijā, nolēmis nepieņemt Rekrutēšanas un jaunsardzes centra vadītāja Druvja Kleina (attēlā) iesniegto atlūgumu. Kā informēja Aizsardzības ministrijas preses nodaļā, šādu lēmumu Pabriks pieņēmis pēc visu viņa rīcībā esošo ziņu izvērtēšanas un sarunas ar pašu Kleinu.

“Vēlos norādīt, ka Kleina kā amatpersonas rīcība nav bijusi pareiza, jo, izsniedzot formastērpus, netika ievērota procedūra. Taču, ņemot vērā to, ka līdz šim nav bijis nekādu šaubu par Kleina lojalitāti un godaprātu, uzskatu, ka Rekrutēšanas un jaunsardzes vadītājam ir jāturpina darbs. Turklāt jaunsardzes stiprināšanā jau tuvākajā laikā veicama virkne pasākumu, lai pilnvērtīgi varētu sagatavoties jaunajam mācību gadam,” norāda Pabriks.

Sarunā ar aizsardzības ministru Kleins apliecinājis, ka turpmāk, pieņemot lēmumus par centra sniegto atbalstu jauniešu pasākumu organizēšanai, daudz rūpīgāk izvērtēs pasākumu mērķi un uzdevumus, lai gūtu pārliecību par to atbilstību valsts jaunatnes politikas pamatnostādnēm, aizsardzības nozares, kā arī paša centra mērķiem un uzdevumiem.

Kā ziņots, saistībā ar kamuflāžas tērpu piešķiršanu skolēniem, kuri pagājušajā gadā piedalījās militārajā nometnē Krievijā, Rekrutēšanas un jaunsardzes centra vadītājs Kleins šonedēļ Pabrikam iesniedza atlūgumu.

Kleins žurnālistiem sacīja, ka esot vienpersoniski pieņēmis lēmumu par kamuflāžas tērpu un mugursomu piešķiršanu jauniešiem, kuri pagājušajā gadā piedalījās militārajā nometnē Krievijā.

Pērnajā pavasarī pie Kleina vērsies labs paziņa – atvaļinātais virsnieks un bijušais kolēģis Saeimas deputāts, Afganistānas kara un citu militāro konfliktu veterānu asociācijas priekšsēdētājs Gunārs Rusiņš – un lūdzis atbalstu jauniešu dalībai starptautiskās militārās sacensībās, jo Rusiņa vadītajā organizācijā daļa biedru darbojas ar jauniešiem un tiem organizē sportiskas aktivitātes, taču neesot līdzekļu pasākumu īstenošanai.

Pamatojoties uz šo informāciju, Kleins pieņēmis lēmumu par norakstītu formastērpu nodošanu pasākuma organizatoriem. Kleins, neko nezinādams par nometnes ideoloģisko raksturu, piešķīris jauniešiem lietotus kamuflāžas formastērpus un mugursomas.

Rusiņš, kurš Saeimā tika ievēlēts no Reformu partijas, bet patlaban ir bezpartijisks, arī šonedēļ apgalvoja, ka neko nav zinājis par nometnes ideoloģisko raksturu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+