×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2013
Drukāt

Amata pulcē vairāk nekā 100 laivotāju

foto-LETAfoto-LETA
Neskatoties uz augsto ūdens līmeni un paaugstināto bīstamību Amatas upē, 20.aprīlī braucienā pa upi devušies vairāk nekā 100 laivotāju, novēroja aģentūra LETA.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Uģis, kurš kopā ar draugiem nesen bija finišējis pie Amatas kluba, upe šodien patiešām bijusi ļoti strauja. Ceļā bijis daudz upē sakritušu vai bebru sagāztu koku. Amatas krastos posmā no Melturiem līdz Amatas klubam laivotāji upes krastos redzējuši daudz izmirkušu laivotāju, vairāki bijuši spiesti beigt braucienu salūzušu airu dēļ.
Daudz cilvēku Amatas krastos sarīkojuši piknikus, vērojot asu izjūtu cienītājus laivās.
Uģis sacīja, ka ir gandarīts ar šodien paveikto nobraucienu, un norādīja, ka braucējiem jābūt ļoti piesardzīgiem.
Kā ziņots, lai laivotājiem un citiem interesentiem tiešsaistes režīmā būtu iespēja novērtēt aktuālo ūdens līmeni Amatas upē, Amatas novada pašvaldība laivotāju iecienītajā starta vietā pie Melturiem ir uzstādījusi tīmekļa kameru (webkameru), ko iespējams apskatīt novada mājaslapā. Tīmekļa kamerā visu dienu var vērot, ka ik pa laikam upē dodas kāda laiva ar laivotājiem.
Amatas upe pavasara palu laikā ir piemērota tikai pieredzējušiem un zinošiem laivotājiem. Ja Amatas līmenis ceļas virs 170 centimetriem, upe kļūst bīstama. Ūdens līmenim upē sasniedzot 190 centimetru atzīmi, braukt pa upi nebūtu droši nevienam.
Kā liecina aktuālā informācija, šorīt plkst.11 ūdens līmenis Amatas upē bija 1,89 m, ūdens temperatūra plus 1,8 grādi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+