×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

“Apeirons”: 80% jaunbūvētu un renovētu ēku nav pieejamas

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēkiem ar kustību, redzes un dzirdes traucējumiem nav pieejama lielākā daļa jeb 80% jaunbūvētu un renovētu ēku, liecina Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” vides pieejamības auditu rezultāti.

Vides pieejamības rādītāji cilvēkiem ar invaliditāti un vecākiem ar bērniem ratiņos Latvijā ir visai zemi. Tā, piemēram, 2012. gadā Labklājības ministrijas veiktajā apsekojumā secināts, ka tikai 28% ēku, kas celtas vai renovētas par Eiropas Savienības līdzekļiem, ir nodrošināta vides pieejamība personām ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem.

Lai apzinātu tās iestādes, veikalus, atpūtas un izklaides vietas, kā arī infrastruktūras un vides objektus, kas pieejami cilvēkiem ar invaliditāti un vecākiem ar bērniem ratiņos, invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” un biedrība “Baby room” ar VAS “Latvijas Dzelzceļš” un uzņēmuma “Rimi Latvia” atbalstu sāks vērienīgāko vides pieejamības apsekošanu Latvijā.

Tās laikā tiks apsekoti un pārbaudīti vairāki tūkstoši vides objektu visā Latvijā, kas vēlāk tiks apkopoti mobilajā aplikācijā “Mapeirons”. Aplikācija ļaus lietotājiem ērti pārliecināties par vides pieejamību, tādējādi ļaujot viņiem dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un kvalitatīvi pavadīt laiku ārpus mājas.
Mediju pārstāvji ar esošo situāciju vides pieejamības jomā Latvijā, kā arī vērienīgākā vides apsekošanas projekta “Mapeirons” ideju un plānotajām aktivitātēm varēs iepazīties ceturtdien, 29. maijā, plkst.11 Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā pie centrālās ieejas starp “Narvesen” un “The Body Shop” veikaliem.

Pasākumā piedalīsies Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, biedrības “Baby room” veidotājas Anna Rozīte un Linda Pavļuta, VAS “Latvijas Dzelzceļš” prezidents Uģis Magonis, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” vides pieejamības eksperts Aigars Bolis, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” dalībnieki, kā arī biedrības “Baby room” mammas un tēti ar bērniem ratiņos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+