Laukos
Dārzeņi un augļi

Aptauja: Samazinātā PVN likme rosinās biežāk pirkt svaigos augļus un dārzeņus0

Publicitātes foto

Līdz ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanu līdz 5% un ieviešanu katrs otrais aptaujātais Latvijas iedzīvotājs 2018. gadā biežāk iegādāsies Latvijai raksturīgos svaigos augļus, ogas un dārzeņus, secināts “Rimi Latvia” veiktajā iedzīvotāju aptaujā.

Kopumā vairāk kā puse jeb 58% aptaujāto uzskata, ka likuma grozījumi par samazināto PVN likmi ir vērtējami kā pozitīvi. 64% aptaujāto ir pārliecināti, ka samazinātā PVN likme veicinās pašmāju audzētāju konkurētspēju un attiecīgais lēmums ir efektīvs veids Latvijas lauksaimnieku atbalstam.

Sagaidāms, ka šo izmaiņu rezultātā Latvijā audzēti produkti iedzīvotājiem varētu kļūt vēl pieejamāki. Vērtējot kā cenu izmaiņas varētu ietekmēt tiešo pirkumu skaitu, 55% aptaujāto norāda, ka līdz ar samazināto PVN likmi Jaunajā gadā biežāk plāno iegādāties svaigos augļus, ogas un dārzeņus.

Tikmēr teju trešajai daļai aptaujāto pagaidām nav skaidras atbildes, savukārt 18% domā, ka viņu paradumi, iegādājoties augļus, ogas un dārzeņus, nemainīsies.

“Mēs ceram, ka šīs izmaiņas būs nozīmīgs atbalsts zemniekiem, bet iedzīvotājiem ļaus maksāt mazāk par šiem produktiem un veicinās veselīgākus ēšanas paradumus, ļaujot arvien biežāk izvēlēties Latvijā audzētas ogas, augļus un dārzeņus, un savā ēdienkartē regulārāk iekļaut vitamīniem bagātos produktus,” norādīja “Rimi Latvia” valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais. No 1.janvāra rīta Rimi tirdzniecības vietās būs izvietoti informatīvi materiāli, kas iedzīvotājiem skaidros jaunās izmaiņas attiecībā uz augļiem, ogām un dārzeņiem, kam piemērota samazinātā PVN likme.

Samazinātā PVN likme attieksies uz Latvijā audzētiem, kā arī importētiem Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām, dārzeņiem un kartupeļiem, tostarp mazgātiem, mizotiem, lobītiem, grieztiem un fasētiem produktiem, bet to nepiemēros, ja šie produkti būs termiski vai kā citādi apstrādāti, piemēram, saldēti, sālīti vai kaltēti. PVN samazināto 5% likmi Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem plānots ieviest uz laiku no 2018. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. decembrim.

Iedzīvotāju aptauja veikta interneta vidē 2017. gada decembrī, un tajā piedalījās 708 Latvijas iedzīvotāji.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv