Mobilā versija
+3.9°C
Eleonora, Ariadne
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
14. novembris, 2016
Drukāt

Ar bīstamo baktēriju inficēto produkciju izņem no tirdzniecības

Foto LETAFoto LETA

Viens no lielākajiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem Lietuvā “Biovela” pēc tam, kad Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) tā ražotajā auksti kūpinātajā “Mājas desā” konstatējis cilvēka veselībai bīstamo verotoksigēno E. Coli baktēriju, izņēmis visu produkciju, kurā konstatēta baktērija, no tirdzniecības Latvijā.

Savukārt Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārais dienests sācis rūpīgu kompānijas produkcijas pārbaudi.

“Biovela” vadītājs Žilvins Lenktaitis ziņu aģentūrai BNS sacīja, ka uzņēmums no tirdzniecības tīkliem Latvijā izņēmis visu produkciju, kurā atklāta baktērija.

Savukārt Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektora vietnieks Vidmants Paulausks BNS paziņoja, ka notiek izmeklēšana, vai baktērija ir arī citos uzņēmuma ražotajos gaļas izstrādājumos. Pārbaudes rezultāti gaidāmi trešdien.

“Ja nekļūdos, Latvijā nonāca 80 kilogrami desas, kurā atklāta baktērija. Lietuvā šī partija nenonāca, tomēr neskatoties uz to ir sākta detalizēta izmeklēšana. Ir paņemti papildu paraugi,” klāstīja Paulausks, norādot, ka dienests pārbaudi centīsies pabeigt pēc iespējas ātrāk.

Viņš piebilda, ka nevēlas spekulēt par spriedumiem, kā baktērija nonāca “Biovela” produkcijā, tomēr neizslēdza iespējamību, ka iemesls ir nekvalitatīvas izejvielas.

Gaļas pārstrādes uzņēmuma “Biovela” apgrozījums pērn bija 103,018 miljoni eiro, kas ir par 10% mazāk nekā 2014.gadā, bet peļņa pieauga par 56,1% – līdz 1,102 miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+