×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2014
Drukāt

Ar godīgu darbu bagāts nekļūsi. 6 mīti un patiesība par naudu (21)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

1. mīts. Liela nauda iegūstama tikai, pateicoties smagam darbam.

Ja kaut kas līdzīgs iesēdies kādam galvā, tad viņš visu savu mūžu darīs tikai smagu darbu, par to saņemot niecīgu atalgojumu. Ar tādu uzstādījumu cilvēks pats bloķē sev iespēju nopelnīt lielu naudu. Patiesībā nopelnīt naudu esot pietiekami vienkārši – tikai jāspēj ielaist šo domu savā apziņā un attiecīgi iedarbināt prātu tieši tajā virzienā.

2.  mīts. Nauda dzīvē neesot tas galvenais.
Arī šī alošanās traucē cilvēkiem ielaist savā dzīvē naudu un līdz ar to – arī laimi. Patiesībā nauda ir savdabīga ikviena cilvēka mēraukla Absolūtā priekšā. Ja kādam nav naudas, tas nozīmē tikai vienu – viņš arī nekā nav vērts. Patiesībā nauda ir neaizstājami liela vērtība. Ar naudas palīdzību katrs pats var saņemt visas veltes, ko dāvājusi dzīve, un turklāt vēl dāvāt laimi saviem mīļajiem un tuviniekiem.

3.  mīts. Nauda bojājot cilvēku.
Viens no vismuļķīgākajiem apgalvojumiem. Lielākā daļa miljardieru un pat “tikai” miljonāri ir pietiekami gudri un pašpietiekami cilvēki, un viņos ir krietni vien mazāk ļaunuma nekā niknuma pārmāktos bezpajumtniekos un alkoholiķos.

4.  mīts. Lielu naudu nav iespējams nopelnīt ar godīgu darbu.
Gluži otrādi, patiesībā tikai tādā veidā parasti arī sapelna milzīgus kapitālus. Jo cilvēkiem vajadzīgs, lietderīgs pasākums tā izveidotājam vienmēr garantēti atnes ļoti daudz naudas.

5. mīts. Ir kauns būt bagātam, ja visapkārt tik daudz trūcīgo.
Galvenokārt bagātam ir ļoti patīkami, jo tad cilvēks var atļauties daudz ceļot, baudīt dzīvi, patiesi rūpēties par tuviniekiem. Tas, ka apkārt ir tik daudz trūcīgu cilvēku, ir tikai viņu pašu vaina, jo katrs pats ir savas laimes kalējs.

5.  mīts. Ja ir nauda, tā katrā ziņā jāpaglabā tā dēvētajai melnajai dienai.
Patiesībā nauda ir nešaubīgi kaut kur jāiegulda, lai tā nestu vēl vairāk naudas, un tad tāda melnā diena nekad neiestāsies.

6.  mīts. Ja nabags esi piedzimis, tad nabags arī nomirsi – no likteņa izvairīties nav iespējams.
Šis nu ir pietiekami labs paņēmiens, kā atbildību par savu dzīvi novelt uz ārējiem apstākļiem. Tā parasti spriežot tie, kuri neko paši nevēlas darīt. Patiesībā, kā liecinot pieredze, lielākā daļa pasaules zināmo miljardieru ir nākuši no trūcīgām (lasi – normālām) ģimenēm.

P.S. Lai paliek noslēpums – kas tieši un kādā nolūkā paudis šos viedokļus…

Sagatavots pēc žurnāls “Planētas Noslēpumi”

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Kredīts uzņēmumiem uz ļoti izdevīgiem noteikumiem, piesakies jau tūlīt un piesaisti naudu! Vairāk info: cityfinances.lv

 2. Palasīju komentārus – oi kā vēdī skaudīguma smaka. oi kā vēdī…
  Uzreiz redz, kuram visi citi vainīgi, bet pats neko negrib darīt – toties tie kas ir izdarījuši, ir sapelnījuši – tie ir tie sliktie un peļamie…
  Bet paši balti un pūkaini… un tiklīdz būtu iespēja sapelnīt, tā visu teikto aizmirstu un aizskrietu pēc tās nīstās naudas un bagātības, ka papēži vien nozibētu…
  Divkoši esat mīļie komentētāji… div-ko-ši!

 3. Piekrītu. Neviens cits, kā tikai pats!

 4. Vai šis ir attiecināms arī uz naudas ziņā trūcīgajiem LA žurnālistiem, medmāsām, ugunsdzēsējiem, skolotājiem, mentiem, bibliotekāriem, bērnu dārzu auklēm – ” Tas, ka apkārt ir tik daudz trūcīgu cilvēku, ir tikai viņu pašu vaina, jo katrs pats ir savas laimes kalējs”??

 5. Tādu sviestu vēl nebiju lasījis!

 6. vainas pārņemts savas laimes kalējs Atbildēt

  Ar nepacietību gaidu šī pastāsta turpinājumu, kur cien. LA beidzot nosauks vārdā tos LV pavalstniekus, kuri ar GODĪGU DARBU stāvus bagāti kļuvuši. Citādi tik tāda &iršana vien sanāk …

 7. es nest kukul tur kur vajaga Atbildēt

  Tas, ka cilvēks ir dzimis trūcīgā ģimenē, nevar būt viņa vaina. Viņš nav radījis tos apstākļus. Interesanti gan, kā naudas pārņemtie cilvēki šajā rakstā ļoti pozitīvi pasniegti (neviena paša slikta vārdiņa), bet trūcīgie un bomži pataisīti par smirdīgiem, uzbrūkošiem niknummaisiem bez prasmes kontaktēties.
  Tāpēc noslēpumā arī patur autoru, jo cilvēki redz, kādi vispārināti pārspīlējumi te pierakstīti.
  Nauda sagādā iespēju ceļot, bet tam ir vajadzīgs laiks. Ja ir milzīga pārņemtība ar naudu, tad laika nemaz tik daudz neatliek. Nauda var palīdzēt ģimenē kādam nomaksāt parādus, rēķinus, bet tā neaizstās ciemošanos Ziemassvētkos, satikšanos (kad aizsūta naudu, bet pats neaizbrauc).

 8. Man gan raksts patika – un tā arī ir, kad man ir naudas kabatā jūtos labi, bet kad divas dienas pirms algas centi jāgrabina – pavisam štruntīgi un kaut kā neviļus jūtos apbižojusies uz visu pasauli. Varbūt teiksiet – man ir sekla domāšana? Var jau būt, bet laime bez naudas uz šīs grēcīgās un materiālās zemītes nu nekādi nav iespējama. Tā var sacīt tikai kāds vīrišķis, kurš neprot/negrib naudu nopelnīt. Man ar reiz tāds bija – es rāvos mellās miesās, bet viņš dzīvoja man uz kakla un demagoģiski vāvuļoja, ka galvenais dzīvē ir mīlestība. Tagad man blakus cilvēks, kurš arī raujas un nekunkst par grūto darbu, un vēl mani apdāvina un psiholoģiski atbalsta un samīļo. Nu kā tu tādu nemīlēsi? Bet tādas beznosacījuma mīlestības nav, nav, pat pret miesīgu bērnu nav, to liecina mana empīriskā pieredze.

 9. Ar 1 aci pa diagonāli pārskriets “Rich dad, Poor dad”, minūti pagrabināts pa taustiņiem un raksts gatavs. Bravo!

  • Es lasīju to grāmatu. Un šajā rakstā ne puse nav no tās domas pasniegta, kas tajā grāmatā. Šitais raksts morāli smird. Nauda jau nesmird, tā ir vajadzīga, bet tā nav galvenais vadmotīvs dzīvē.

   • Izlasi vēlreiz rakstu, un izlasi bagātais tēvs, nabagais tēvs 😉
    Tad zināsi, kas tad patiesībā šeit morāli smird 😉

 10. deļ šādiem uzskatiem fašizms ir un vienmēr pastāvēs.

 11. Tik seklus apgalvojumus kāds tīnis varētu izteikt. Bet ne pieaudzis nopietnā avīzē rakstošs, šķietami gudrs cilvēks. Laimei nauda nav vajadzīga. Un nolikt bezpajumtniekus un alkoholiķus par sliktiem un morāli zemu stāvošiem nozīmē, ka vērtētājs nekad nav ar tādiem kontaktējies un nezina par ko runā. Tikai pāris punktiem var piekrist.

 12. 2. un 3. punkts interpretēts pagalam subjektīvi. Tā var runāt ieciklējies uz naudu cilvēks. Nauda nav galvenais, bet viens no līdzekļiem kā sasniegt iecerēto. Turklāt ne vienmēr iecerētais tiek sasniegts par paša līdzekļiem. Tā ka.

 13. Gandrīz viss pareizi,bet 4ajā punktā atbilde nau pareiza un 5ajā par laimes kalēju ir bullšits,6ais arī spēcīgi pārspīl’
  lēts!

 14. Jā, Latvijas avīze arī sāk smagi deģenerēties, ja reiz pārkopē šādus trulus rakstus.
  “” Tas, ka apkārt ir tik daudz trūcīgu cilvēku, ir tikai viņu pašu vaina, jo katrs pats ir savas laimes kalējs. “”
  Te vispār nav, ko piebilst.

  • “Ja kādam nav naudas, tas nozīmē tikai vienu – viņš arī nekā nav vērts.” – šis ir ļoti primitīvs un negatīvs formulējums. Kā var uz vienu aspektu attiecināt visu pārējo – par naudu intelektu, zināšanas, cieņu, draudzību un mīlestību nenopirksi.

Draugiem Facebook Twitter Google+