×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Ar savu izvēli neesam kļūdījušies 


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Māris Mālmeisters, viens no ELVI veikala īpašniekiem Skrīveros un cilvēks ar 20 gadu pieredzi uzņēmējdarbībā, par savu veikalu stāsta ar piezemētu lepnumu un gaišu skatu nākotnē.

“Mēs viens otram esam stabilitāte – gan ELVI mums, gan mēs viņiem,” uzsver Māris, pamatojot savu izvēli, kāpēc sadarboties tieši ar nacionālo mazumtirgotāju kompāniju ELVI. Viņš ir komandas spēlētājs un pārliecināts, ka lielākus mērķus var sasniegt, strādājot korporācijās ar jau gatavām un stabilām iestrādnēm.

Tā kā gan Mārim, gan viņa sadarbības partneriem ir savi veiksmīgi biznesi, ideja par veikalu Skrīveros tika rūpīgi pārdomāta un izstrādāta. Brīdī, kad viņi saņēma piedāvājumu apsaimniekot telpas, kurās vēsturiski jau atradies pārtikas veikals, apņēmīgie uzņēmēji izveidoja SIA “MVV21” un bija gatavi darboties – “skatījāmies, kāds koncepts šeit derēs, un ELVI šķita piemērotākais”. Jau pašā sākumā esot bijis skaidrs, ka veikalu veidos kā franšīzi, jo Māris uzskata, ka mūsu valsts ir pārāk maza un mēs esam pārāk saskaldīti, tāpēc piederība lielam uzņēmumam nāk tikai par labu, lai sasniegtu viņu mērķi – nodrošināt Skrīveru iedzīvotājus ar kvalitatīviem produktiem.

Veikals savu darbību sāka šī gada pavasarī un jau ir paspējis iekarot skrīveriešu uzticību, jo rosība tajā ir visu laiku. “Mazpilsētās viss ir personiskāks, arī iepirkšanās. Cilvēki šeit nāk ne tikai uz veikalu, bet arī pie pārdevējas,” stāsta M. Mālmeisters. Nedaudz pieklusināti, gluži kā nepiesaucot nelaimi, veikala saimnieks atzīst, ka viņi nebija plānojuši, ka ELVI ies tik labi un pircēju būs tik daudz. Veikala veiksmi nodrošina ne tikai ELVI pārdomātais piedāvājums un dažādās akcijas, bet arī pašu īpašnieku uzsvars uz vietējo ražotāju kvalitatīvu un svaigu produkciju – Skrīveru iedzīvotājiem ir iespēja iegādāties uz vietas ceptus konditorejas izstrādājumus, kā arī svaigu gaļu un tās žāvējumus no zemnieku saimniecības “Kumelītes”. Šie divi produkti ir Skrīveru ELVI īpašā odziņa, kas ir pašu īpašnieku pienesums ELVI produktu klāstā. “Mēs ievērojam pamatprincipus, taču, ja gribam ieviest ko jaunu, tad ir tikai jārunā un jāpiedāvā savas idejas,” pārliecinoši pauž Māris, jo nekas nav akmenī iecirsts un ELVI ir ļoti pretimnākoši.

Būtisks punkts par labu sadarbībai ar ELVI bija ne tikai izveidotās tirdzniecības, bet arī atbalsta un lojalitātes sistēmas. “Mums tas ir svarīgi, jo arī līdz šim esam snieguši atbalstu gan dažādiem sporta, gan kultūras pasākumiem,” stāsta Māris. Ienākot Skrīveros, uzreiz esot bijis skaidrs, ka arī šeit viņi vēlas palīdzēt un atbalstīt vietējos. Tā kā arī šajā jomā ELVI nav malā stāvētājs, izvēle bija likumsakarīga un visi ir pārliecināti, ka ar sadarbības partnera izvēli viņi nav kļūdījušies.

Lai arī veikals darbojas tikai pusgadu, tā īpašnieki nesnauž un padomā jau esot dažādi iespējami uzlabojumi, taču pagaidām tie ir nolikti malā līdz nākamajam gadam. “Mēs jau dzīvojam janvārī,” smaidot saka Māris Mālmeisters. Ilgā pieredze uzņēmējdarbībā iemācījusi, ka ir jāstrādā pārdomāti un atbildīgi, tāpēc arī Skrīveru ELVI jau laikus gatavojas gaidāmajām pārmaiņām un pāriešanai uz eiro, lai janvārī nebūtu nekādu negaidītu pārsteigumu.

Nepārtraukta virzība, attīstība un sadarbība ir atslēgas vārdi veiksmīga un stabila ilgtermiņa uzņēmuma pastāvēšanai. Gluži kā maratonā – rezultāts nebūs tūlītējs, taču tas būs pamatīgs un noturīgs, ir pārliecināts Māris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+